CHP'de hedef genel iktidar

CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, yerelde elde ettikleri başarının ardından genelde iktidarı hedeflediklerini belirterek, “1 Nisan’dan itibaren Türkiye’nin mazbatasını almak için çalışmalara başladık” dedi.

CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, yerel seçimlerde elde ettikleri başarıdan sonra, 2023 seçimlerinde genelde iktidar olma hedefini benimsediklerini belirterek, “1 Nisan’dan itibaren Türkiye’nin mazbatasını almak için çalışmalara başladık” dedi.

Parti merkezinde CHP İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir’le birlikte basın toplantısı düzenleyen Çankır, kadın kollarıyla birlikte gerçekleştirdikleri toplantıda yerel seçim sonuçlarını değerlendirdiklerini söyledi. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun görev süresi boyunca başarılı çalışmalara imza attığını kaydeden Çankır, yerel seçimlerde Aydın’daki 17 ilçe belediyesinden 10’unun Millet İttifakı adayları tarafından kazanıldığını hatırlattı. Millet İttifakı’na mensup belediye başkanlarının ‘sosyal belediyecilik’ ve ‘derman belediyeciliği’ anlayışıyla çalıştığını vurgulayan Çankır, “2024’e kadar da belediye başkanlarımız bu anlayışla çalışmaya devam edecek. 1 Nisan’dan itibaren, 2023’te CHP’nin hükümet mazbatasını alması için, Türkiye’nin mazbatasını almak için çalışmalara başladık. Bu anlayışla çalışmalarımız devam edecek. Bu çalışmalarda büyük emek harcayan kadınlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

İSTANBUL’DA OFİS TUTACAKLAR

Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul seçimlerini iptal eden kararını da eleştiren Çankır, “CHP Aydın Örgütü olarak bu konuda 3 ayrı kademede bir çalışma yürütüyoruz. 2 tanesi seçim gününe yönelik. 23 Haziran günü seçim güvenliğini ve sandık güvenliğini sağlayacak müşahitleri buradan oraya götürecek tecrübeli ekiplerimiz var. Orada sandıklarımıza sahip çıkacağız. Kadın Kollarımız ve İl Gençlik Kollarımızla beraber İstanbul’da oy kullanma hakkı olup da Aydın’da olan vatandaşlarımızı sayısı kaç olursa olsun İstanbul’a taşıyacağız. Üçüncü planlamamız 23 Haziran’a kadar orada bir seçim ofisi tutacağız. Aydın’daki seçim tecrübesine sahip arkadaşlarımız, Kadın ve Gençlik Kollarımızla beraber Sayın İmamoğlu’nun 23 Haziran’daki güneşi doğurmasına katkıda bulunacağız” ifadelerini kullandı.

“AYDIN, ÜÇÜNCÜ SIRADA”

CHP İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir de CHP’nin Türkiye genelindeki başarı sıralamasında alınan oy oranı bakımından Aydın’ın üçüncü sırada bulunduğuna dikkati çekerek, şöyle konuştu: “31 Mart yerel seçimlerinde 17 ilçeden 10’unu kazanarak büyük bir başarı elde ettik. Kadın Kolları olarak büyük bir gayret ve özveriyle çalıştık. Bu başarının gerçekleşmesinde emeği olan ilçe başkanlarıma, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, İl Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.