ÇERÇİOĞLU VE KALE’DEN ORTAK HİZMET

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale ortak bir çalışmaya imza attı. Aydın Büyükşehir Belediyesi ve İncirliova Belediyesi Hizmet binasının temeli İncirliova’da atıldı.

Arsası İncirliova Belediyesi’ne ait olan Aydın Büyükşehir Belediyesi ve İncirliova Belediyesi Hizmet binasının yapımını büyükşehir Belediyesi tamamlayacak ve iki belediye aynı binada ortak hizmet verecek. MHP’li İlçe Belediyesi ile CHP’li Büyükşehir Belediyesi’nin ortak çalışması vatandaşların takdirini topladı. Temel atma törenine Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale, Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer ve çok sayıda vatandaş katıldı.Temel atma töreninde ilk konuşmayı yapan İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale birlik beraberlik mesajları vererek “Hizmette birlik beraberlik ruhunun en güzel örneklerinden birisi olacak İncirliova’daki hizmet merkezimizin Büyükşehir ile birlikte yapılmasını gerçekleştirmek üzere İncirliova’mızı şereflendiren Büyükşehir Belediye Başkanımıza İncirliova halkımız adına şükranlarımı sunuyorum. Allah bize böyle bir hizmet dönemini nasip etti. Nöbetçilik dönemimizi en iyi şekilde son gün son dakikasına kadar nefesimizin yettiği her anı en iyi şekilde değerlendireceğimizi göreve gelirken dile getirmiştik. Bu noktada yeni yönetim biçimimiz olan Büyükşehir Kanunu çerçevesinde görev bölümü ile hizmetlerimizi sürdürüyoruz ve halkımıza en iyi hizmeti ancak karşılıklı anlayış ve iş birliği ile birlikte çalışarak, birlikte hizmet anlayışını göstererek hizmet edebileceğimiz inancıyla bugün burada çok önemli bir hizmet merkezinin temelini atacağız. Bu yüzden İncirliova halkı adına gerçekten büyük heyecan duyuyorum. Memleketimizin içinde bulunduğu şartlar birlik beraberliğe ne kadar ihtiyacımız olduğunu çok daha net gösteriyor. Bu konuda bizimle böyle bir ihtiyacımızın karşılanması konusunda yüreklerini gönüllerini bu işe koyarak bizlere önderlik eden Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve ekibine İncirliova halkımız adına teşekkür ediyorum. Allah birlik beraberliğimizi bozmasın. Allah her zaman yar ve yardımcımız olsun. Ne Mutlu Türk’üm diyene” ifadelerini kullandı.

TÜM VATANDAŞLARIMIZA ADİL VE EŞİT HİZMET EDERİZ

Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ise “Biz belediye başkanları bir siyasi partinin çatısı altından seçiliriz. Ondan sonra tüm vatandaşlarımıza adil ve eşit hizmet ederiz. Bugün de burada bunun bir örneğini yaşıyoruz. Bu gördüğünüz yer İncirliova Belediyesi’ne ait. 7 katlı, 7 bin 300 metrekare 11milyon 500 bin liraya mal olacak olan binayı da Aydın büyükşehir Belediyesi yapıyor ve İncirliova Belediyesi ile ortak kullanacağız. Yani İncirliova halkına hizmet vereceğiz bu binada. Vatandaşımızın istedi de bu zaten. Ben İncirliova Belediye Başkanına teşekkür ediyorum. Adil yaklaşımından dolayı. Bu davranış diğer belediye başkanlarımıza da örnek olsun. Çünkü biz buraya hizmet etmek için geldik. Tek amacımız da hizmet etmek. 18 saat çalışıyoruz. Çalışmaya da devam edeceğiz. Bu coşkuyu, birlikteliği gördükten sonra kim tutar Büyükşehir Belediyesi’ni diyorum. Bu bina bittiğinde İncirliovalılar daha hızlı daha konforlu hizmet alacak. Tüm belediye başkanlarımızın hiçbir siyasi parti ayrımı yapmadan çalıştığını düşünüyorum. Vadeden değil icraat yapanız. Turist Ömer gibi gezenlerden değiliz. Buradan Turist Ömerlere sesleniyorum. Gelin siz de hizmet edin. Gelin çalışın. Vatandaş o zaman sizi de takdir eder” şeklinde konuştu. Tören sonunda vatandaşlara pilav ve aşure dağıtıldı.