Büyükşehirle İYİ Parti arasında randevu krizi

İYİ Parti Aydın İl Başkanı Dr. Betül Akçanal ve il divan üyeleri, nezaket ziyaretinde bulunmak için günler öncesinden randevu aldığı Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’yla randevu verilen saatte görüşemeyince belediye binasını terk etti.

İYİ Parti Genel Merkezi’nin teşkilatlarda yenilenme kararının ardından istifa eden Recep Taner’in yerine atanan Betül Akçanal, oluşturmuş olduğu İl Divan Üyeleriyle birlikte Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Çerçioğlu’na nezaket ziyaretinde bulunmak için günler öncesinden randevu aldı. Büyükşehir Belediyesi tarafından İYİ Partililere, bugün saat 12:30 randevu verildi. İYİ Parti İl Başkanı Akçanal ve il divan üyeleri, 12:25’te Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne geldi. Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı görevlileri, İYİ Parti İl Başkanı Akçanal’a içerde Germencik'ten gelen bir heyetle Başkan Çerçioğlu’nun görüştüğünü ve ardından İncirliova heyetiyle görüşeceğini bildirdi. Akçanal ve il divan üyeleri 12:35’e kadar beklemelerine rağmen içerdeki heyet çıkmadığı önceden verilen randevu saatine de uyulmaması üzerine İYİ Partililer belediye binasını terk etti.

Başkan Çerçioğlu’nun o sırada herhangi bir görüşmesi olmadığı bilgisi de katılan il divanı üyeleri tarafından teyit edildi.

İYİ Parti İl Başkanı Akçanal’ın binayı terk etmesinden sonra Başkan Çerçioğlu'nun "Ben sizi bekliyordum, görüşmem olduğunu kim söyledi" sözleri üzerine aşağıya inmek için asansör bekleyen il divanı üyeleri, İYİ Parti İl Başkanı Akçanal’ı arayarak durumu bildirdi. İl Başkanı Akçanal, geri dönmeyeceğini belirtmesi üzerine divan üyeleri binayı terk etti.

Başkan Akçanal, “Yeni yönetimimle birlikte Aydın BüyükşehirBelediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na nezaket ziyareti yapmak istedik. Günler öncesindenverilen randevuya sadık kalmadıkları için yönetimimle birlikte belediyedenayrıldım. Biz yeni yönetimimizi tanıtmak amacıyla ziyarette bulunmak istemiştikama randevu saatine sadık kalmadılar” dedi.