Büyükşehir’in bütçesi 950 milyon lira

Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi, belediyenin 2019 Mali Bütçesi’nin 950 milyon Türk Lirası olmasını kararlaştırdı. 17 ilçe belediyesinin bütçeleri ise Pazartesi günü yapılacak toplantıda görüşülecek.

Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Kasım ayı ikinci toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu başkanlığında yapıldı. Yoklamayla başlayan toplantıda komisyonlardan gelen 7 gündem maddesi görüşülerek, oybirliğiyle kabul edildi. Meclis, belediyenin 2019 Yılı Mali Bütçesi’nin 950 milyon Türk Lirası olmasına oybirliğiyle karar verdi. Toplantıda, Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı daire başkanlıklarının bütçeleri de tek tek oylandı. Büyükşehir’in 2019 Mali Yılı Performans Programı ve Gelir Ücret Tarifesinin de oybirliğiyle kabul edildiği toplantıda, Bozdoğan Belediyesi’nin 2018 Mali Yılı Bütçesi’ne 4 milyon 430 bin liralık ek ödenek verilmesiyle ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu da oybirliğiyle Meclis’ten geçti.

Başkan Çerçioğlu, bir sonraki toplantının 19 Kasım Pazartesi günü saat 14.00’te yapılacağını belirterek, birleşimi sonlandırdı.