Büyükşehir Meclisi'nden alkışlanacak karar

Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi, Denizli Bozkurt’ta çadırda kalan depremzedeler için konteynır ev satın alınmasına ilişkin önergeyi gündeme aldı. Üyeler, bu ayki huzur hakkı ödeneklerini de depremzedelere bağışlayacak.

Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Eylül ayı birinci toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun başkanlığında yapıldı. Meclis üyeleri, Denizli Bozkurt’taki depremzedelere yardım eli uzatılması için düğmeye bastı.

Toplantıya konuk olarak katılan Denizli Bozkurt Belediye Başkanı CHP’li Birsen Çelik, 8 Ağustos’ta 6 şiddetinde depreme maruz kaldıklarını anımsatarak, can kaybı yaşanmamasının sevindirici olduğunu ifade etti. Deprem sonucunda ilçedeki 363 binanın yerle bir olduğunu aktaran Çelik, “İlçemizin rakımı 950. Karasal iklimin etkili olduğu bir bölgeyiz. Çadırda kalmak zorunda olan ailelerimiz var. Kış geliyor. Aylık geliri bin liranın altında olan yüz aileye ev yapmak durumundayız. Çadırda kalan ailelerimiz yağmurda, çamurda buralarda kalamaz” dedi.

YARDIM ELİ UZATILACAK

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ise Toplu Konut İdaresi tarafından depremde evleri yıkılan veya oturulamayacak derecede hasar gören vatandaşlara ev yapılana kadar depremzedelere yardım elinin uzatılması gerektiğini belirterek, kampanya başlatılabileceğini söyledi. Bazı belediye başkanları da Bozkurt’taki depremzedeler için konteynır ev satın alınmasına yönelik önergeyi divan başkanlığına sundu. Sunulan önergenin gündeme alınması oy birliğiyle kabul edildi. Gündeme alınan önerge, Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.

MHP’Lİ CAN’DAN ‘BAĞIŞ’ ÖNERİSİ

MHP’li üye Şevki Can da katıldıkları oturum başına aldıkları bu ayki huzur hakkı ödeneklerinin depremzede vatandaşlara bağışlanmasını teklif etti. MHP’li Can’ın bu önerisi de üyeler tarafından oy birliğiyle kabul edildi. Bozkurt Belediye Başkanı Çelik, meclis üyelerine duyarlılıklarından dolayı ilçe halkı adına teşekkür etti.