Bülbül: AKP'nin beceriksizliklerinden kurtulmalıyız

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, AK Parti iktidarını, “Türkiye yönetilemiyor. Türkiye savruluyor. Türkiye’nin 18 yıllık AKP iktidarının beceriksizliklerinden kurtulması gerekiyor” sözleriyle hedef aldı.


CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, partisinin Efeler İlçe Örgütü’nü ziyaretinde gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. AK Parti’nin Türkiye’yi yönetemediğini ileri süren Bülbül, “Türkiye’nin AKP iktidarının beceriksizliklerinden kurtulması gerekiyor” yorumunu yaptı.

Ülke sorunlarının yanı sıra Aydın’ın sorunlarının da çok olduğunu belirten Bülbül, “18 yıldan beri yatan AK Parti iktidarı, seçime bir – bir buçuk yıl kala Aydın’da – cek, - cak’lara başladı. Yok, şu proje onaylandı. Yok, şu olacak, bu olacak? Arkadaş, ben soruyorum. İzmir’den arabayla yola çıkıyorum. Aydın’a geliyorum otobandan. Kaç para arkadaşlar? 6 lira. Aydın’dan Kuyucak’a devam edersem, oradan da Denizli’ye kaç para olacak biliyor musunuz? Aydın – Kuyucak arasında günde 37 bin araç garantisi verilmiş. Kuyucak’la Denizli arasında da 35 bin araç garantisi verilmiş. Karayolları Genel Müdürlüğü istatistiklerine baktım. Aydın’la Kuyucak arasında 28 bin araç geçişi var. Günlük bu rakam. Bu farkı kim ödeyecek? Bu farkı, Osmangazi’de olduğu gibi geçmese de gitmese de vatandaş vergileriyle ödeyecek. Böyle şey olmaz. Beşli çete var. Yap – işlet – devret modeli, ‘Yap – işlet – soy’ modelidir. Vatandaşın arabasıyla girmediği yerlerden para alınıyor. Kim alıyor? Beşli çete alıyor” ifadelerini kullandı.

Haklı çıkmaktan sevinçli olduğunu dile getiren Bülbül, şöyle devam etti: “Şehir hastanelerinde hasta garantili sistem, çocuklarımızın 20 yıllık geleceğindeki vergileri şirketlere peşkeş çekmektir dedik. Geçenlerde Sağlık Bakanlığı açıklamada bulundu. ‘Şehir hastanelerinde kamu özel işbirliği (KÖİ) sisteminden vazgeçiyoruz. Genel bütçeden yapacağız’ dediler. Bugüne kadar neden yapmadınız? Çocuklarımızın 25 yıllık geleceğinin, başka işlerde kullanacağımız paranın o şirketlere peşkeş çekilip kullanılması var. Böyle bir şey olmaz.”

“EĞİTİM BİTMİŞ DURUMDA”

“Türkiye yönetilemiyor. Türkiye savruluyor” diyen Bülbül, “Savrulduğu Sayın Bakandan belli oldu. Sayın Berat Albayrak istifa etti. İstifa metninde çok ilginç yazılar var. Tünelin ucunda ışık gözüktü arkadaşlar. Türkiye’nin normalleşmesi gerekiyor. Türkiye’nin 18 yıllık AKP iktidarının beceriksizliklerinden kurtulması gerekiyor. Eğitim bitmiş durumda. Uzaktan eğitim diyorlar. Uzaktan sağlık çıkmış şimdi. Uzaktan tahlil yapacaklarmış. Bir de uzaktan adalet var, SEGBİS sistemiyle. Onu sordum bakana. Uzaktan eğitim, sağlık, adalet var. Bu memlekette hep uzaktan diyorsunuz. Ne zaman yakınlaşacak bu millet? Ne zaman haklarını alacak? Ne zaman milletin çocuğu eğitim, sağlık, ulaşım hakkına sahip olacak? Beceriksizlik devam ediyor” değerlendirmesinde bulundu.

Toplantıya, CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin, CHP Efeler Kadın Kolları Başkanı Özlem Ekiz, CHP Efeler Gençlik Kolları Başkanı Artuğ Akosman ile partililer katıldı.