Buharkent'te sel felaketi

Aydın’ın Buharkent İlçesinde akşam saatlerinde etkili olan sağanak yağış ve fırtına nedeniyle meydana gelen sel felaketinde Denizli –Aydın karayolu trafiğe kapanırken tren seferleri durduruldu.

Buharkent ilçesine 6 kilometre uzaklıktaki Kızıldere Mahallesinde sağanak yağış nedeniyle sel baskını oldu. Kızıldere Mahallesindeki derenin taşması nedeniyle Denizli-Karayolu’nu sel bastı. Karayolu ve tarlalar sular altında kalırken uzun araç kuyruğu oluştu. Uzun araç kuyruklarının oluştuğu Denizli-Aydın karayolunda selden dolayı hasar oluştuğu ve araçların geçişine izin verilmediği bildirildi. Tren istasyonunda ve Denizli istikametinde raylarda meydana gelen hasar nedeniyle İzmir-Denizli seferini yapan yolcu treninin istasyona 4 km mesafede bekletildiği öğrenildi. Buharkent Kaymakamı Güher Sinem Büyüknalçacı olay yerinde incelemede bulundu. Şu ana kadar can kaybının yaşanmadığı öğrenilen felaketle ilgili bazı araçlar, tarlalar zarar gördü.

Olayla ilgili açıklama yapan Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol, “Şuan can, mal kaybı bina hasarı yok. Kızıldere mahallesinde taşlar topraklar her yeri kapatmış, yollar yarılmış durumda. Karayolu kapalıydı ekiplerimiz açtı. Demiryolunda sorun vardı trenleri durdurduk. Köprülerin altı oyulmuş vaziyette. Tren geçse kaza olacaktı. Çorlu’daki facianın benzeri olmaması için önlem aldık. Köylülerin hayvanlarında sorun yok ama arazileri batmış durumda. Yollar kötü durumda ama kepçelerimiz çalışıyor” dedi.