Bozkurt: Mağduriyetlerimiz giderilsin

Türk Sağlık – Sen Aydın Şube Başkanı Ahmet Bozkurt, başta döner sermaye ve 3 bin 600 ek gösterge konusu olmak üzere sağlık çalışanlarının mağduriyetlerinin giderilmesi çağrısında bulundu.

Türk Sağlık – Sen Aydın Şubesi üyeleri, sağlık çalışanlarının sorunlarıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Aydın Devlet Hastanesi Başhekimliği önünde bir araya gelen sendika üyeleri adına konuşan Türkiye Kamu – Sen İl Temsilcisi ve Türk Sağlık – Sen Aydın Şube Başkanı Ahmet Bozkurt, “Sağlık çalışanları çalıştıkça çok kazanacak dedikleri döner sermaye; çok çalıştıkça kaybetmeye devam etmektedir. 2018’in Ocak ayında alınan döner sermayenin dokuzda biri 2019’da alınamaz oldu. Sağlık çalışanlarının ‘alın teri’ dedikleri döner sermaye, her ne hikmetse, kurumların yaşadığı her finansal sıkıntıda kullanıldı. Sağlık çalışanlarının alın teri başkalarına dağıtıldı” dedi.

“3 BİN 600 EK GÖSTERGE VERİLSİN”

Sağlık çalışanlarının vatandaşlara 7 gün 24 saat hizmet verdiğinin altını çizen Bozkurt, öncelikli sorunun ‘döner sermaye’ olduğunu söyledi. Sabitlerinin emekliliğe yansıtılması ve genel bütçeden ödenmesi talebinde bulunan Bozkurt, 3 bin 600 ek gösterge talebini yineledi. Diğer ek göstergelerin kademeli olarak yükseltilmesi istemini de ifade eden Bozkurt, “3 bin 600 ek gösterge alamayanlara özel hizmet tazminatının verilmesi ile emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) ve benzeri mağduriyetlerimizi lütfen gideriniz” sözleriyle Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya seslendi. Başkan Bozkurt, “döner sermayedeki adaletsizlikleri gidermek için” dilekçe kampanyası başlattıklarını da belirtti.