Güncel

Başkan Cerit: Göreve yeniden talibiz

Aydın Beşiktaşlılar Derneği yaklaşan genel kurul öncesi kahvaltı programında basınla buluştu. Başkan Taşkın Cerit tekrar göreve talip olduklarını dile getirerek, “Biz Aydın için olacak olan her projede birlikte çalışmak için hazırız. Aydın’ın daha iyi bir yere gelebilmesi için, şehrimizin diğer şehirlerde daha çok tanınabilmesi için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız” dedi.

Cumartesi günü yapılacak olan derneğin 4. genel kurulunda tekrar aday olduğunu söyleyen Aydın Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Taşkın Cerit, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte basın toplantısı düzenledi. Görev süreleri içindeki 3 sene içinde yaptıkları faaliyetler hakkında bilgiler veren Başkan Cerit, “Aydın’ın daha iyi bir yere gelebilmesi için şehrimizin diğer şehirlerde daha çok tanınabilmesi için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız” dedi. Tüm Beşiktaşlıları genel genel kurula davet eden Başkan Cerit sözlerini şöyle sürdürdü; “Dernek yönetimimiz 3 yıllık görev süresini tamamladı. 4. olağan genel kurulumuzu yapacağız. Geçen dönem derneğimizde 280 kişi vardı. Onların yüzde 70’inin oyunu alarak seçimi kazandık. Derneğimiz 7 asil ve 7 yedek üyeden oluşmaktadır. 14 kişi aktif olarak görev yapmaktayız. Niteliksel olarak biz derneğimizin gücünü biliyoruz. Ama niceliksel olarak yine STK anlamında Aydın’da önde gelen bir derneğiz. Biz göreve geldiğimizde 411 üyemiz vardı. Bu 411 üyenin yaklaşık 50’ye yakını istifa etti. Ayrılan üyelerimizin Beşiktaşlılığından şüphe etmiyoruz. Şu anda aramıza katlan yeni üyelerle birlikte 515 kişi ile genel kurula gideceğiz” ifadelerini kullandı.

GÖREVDEKİ 3 YILI DEĞERLENDİRDİ

Başkan Cerit, görevdeki üç yılını şöyle özetledi; “Biz 31 Ocak 2019 tarihinde yaptığımız genel kurul sonrası göreve geldik. 19 Mart tarihi Dünya Beşiktaşlılar Günü olarak kutlanıyor. Bu günü kurulduğumuz günden bu yana her yıl kutlamaya çalıştık. Kutlanılan bu günün akşamına verdiğimiz baloda 574 kişilik bir katılımla güçlü şekilde kutlandı. Bize ve yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla verilen güvenoyu gibi algıladık. Derneğimizin faaliyetleri devam etti. Altı Nokta Körler Derneği ile ‘Zilli Top’ maçı yaptık. Yaptığımız bu faaliyet ilk ve son faaliyet değildi. Onlardan gelen ihtiyaçları göz önüne alarak ‘Beyaz Baston’ projesinde üyelerimizin yapmış olduğu bağışlarla 56 adet derneğe ‘Beyaz Baston’ ulaştırdık. Daha sonra down sendromlu çocuklar yararına kermes düzenledik. Aydın’da özel çocukların eğitim gördüğü Hacı Hüseyin Aslan Eğitim Uygulama Okulu’nda 23 Nisan etkinlikleri kapsamında bayramlarını kutladık. Futbol konusunda Aydın genelinde 16 yetişkin futbol takımının katılımıyla rahmetli tribün şehidimiz Mühendis Oktay’ın ismini verdiğimiz bir halı saha turnuvası düzenledik. Turnuvadan elde edilen gelirle Aile ve Sosyal İl Müdürlüğü’ndeki özel evlerde bakıma muhtaç çocukların evlerindeki eksikliklerde kullanıldı. İncirliova’da açılan Şeref Bey Spor Tesislerinde yaklaşık 425 kişinin katılımı ile iftar yemeği düzenledik. Gelen talepler neticesinde kadın kollarını oluşturduk. Kurulan kadın kollarımız birçok faaliyetlere imza attılar. Bunların en önemlisi ve en büyüğü ise cezaevinde anneleri ile birlikte yaşamak zorunda kalan kader mahkûmu çocukların iyi vakit geçirip oyun oynamaları için düşünülen küçük bir oda bulunmaktaydı. Haziran 2019’da bir aylık bir çalışma ile kadın kollarımız elde ettiği bağışlar ve finansman kaynakları ile bu çocuklarımızın odasını bizzat kendi elleriyle bu odayı baştan sona değiştirdiler. Eylül 2019’dan itibaren yeni dernek binamıza kavuştuk” değerlendirmesinde bulundu.

BİZİM HIZIMIZI YALNIZ KOVİD KESEBİLDİ

Cerit, sözlerini şöyle sürdürdü: “Köşk ilçemizde topladığımız bağışlar neticesinde ‘Köy Okulları Kanatlarımız Altında’ projesi kapsamında iki okulumuzu tamir ettik. Bu işin bütçesi o dönemde yaklaşık 25 bin lira idi. Bu parayı bir hafta gibi kısa bir sürede tamamen üyelerden toplandı. Onların bağışları ile gerçekleşen bir projedir. Yine kadın kollarımız öncülüğünde Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Onkoloji bölümünde yatan küçük kardeşlerimizin yüzlerine bir tebessüm katabilmek için bağışlardan elde ettiğimiz gelirlerle onlarından gelen talepler doğrultusunda tablet ve bisikletleri yeni yıl hediyesi olarak isteklerini gerçekleştirdik. Yaşanan pandemi sürecinde evden yaptığımız sohbetlerde uzman arkadaşlardan hastalık hakkında üyelerimize bilgiler verdik. Ramazan ayında toplanan bağışlarla ihtiyaç sahiplerine 227 adet ramazan kolisi dağıtımını gerçekleştirdik. Bu dönemde ayrıca açık hava etkinliği bisiklet grubu kurduk. Bu bisiklet grubu sayesinde 29 Ekim 2020 tarihinde ilkini geçen sene de ikincisini gerçekleştirdiğimiz ‘Cumhuriyet Coşkusunda Kartallar Pedala Basıyor’ etkinliği ile ilkinde 50, ikincisinde 100’ü aşkın bisikletle şehir turu attık. Cumhuriyet Bayramı coşkusunu Aydın kentinde kutladık. Faaliyetlerimizi ana başlıklarla anlatabildim. Bizim hızımızı yalnız kovid salgını kesebildi. Üretmeyi seven bir derneğiz. Biz her yerde şunu söylemeye çalışıyoruz, Beşiktaş’ın olduğu her yerde Aydın’ı temsil etmeye çalışıyoruz. Aydın’da da Beşiktaş’ı temsil ediyoruz. Bu anlamda iki kutsal görevi arada barındırmanın her zaman sorumluluğunu üzerimizde hissediyoruz. Biz Aydın için olacak olan her projede birlikte çalışmak için hazırız. Aydın’ın daha iyi bir yere gelebilmesi için şehrimizin diğer şehirlerde daha çok tanınabilmesi için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Bu nedenle de tekrar göreve talibiz.”