"Basın, tarafsız olmalıdır"

Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla Aydın'da görev yapan basın mensuplarını kahvaltıda ağırladı. "Basın tarafsız olmalıdır" diyen Başkan Kaplan, "Bizler; alkışlayanlara da eleştirenlere de eyvallah diyoruz" ifadelerini kullandı.

Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle Aydınlı gazetecileri Adnan Menderes Kent Ormanı'nda düzenlediği kahvaltıda ağırladı. Başkan Kaplan basın bayramını, Ankara temaslarından ötürü geç kutladığını belirtti. Gazetecilerin toplumu bilgilendirme konusunda önemli bir görev yaptığını belirten Başkan Kaplan, şunları söyledi: "Toplumun gelişmesine yön veren,ışık tutan demokrasi içerisinde yanlışı,doğruyu millete objektif gözle aktaran basın mesuplarıdır. Yereliyle, geneliyle tüm basın bizim için değerlidir. Hepsinin tek amacı ortaktır. Bundan şüphem yok. Bugün beni eleştirenler de oldu, övenler de oldu. Taraf tutmak basında çok iyi birşey değildir. Bunun sıkıntılarını hep birlikte yaşıyoruz. Bir kuruma, zümreye taraf olursanız halkı doğru bilgilendirmezsiniz. Bu camia içerisinde doğru, ilkeli, dürüst haber yapmak en temel haktır. Bu şekilde haberler yapıldığında biz siyasiler yanlışlarımızı tespit ederiz. Görürüz, bazen attığımız o yanlış adımdan geri döneriz. Basın önemli bir güçtür ama doğru kullanılmak kaydıyla. Aydın'da zor şartlar altında görev yapan basın mensuplarını gönülden kutluyorum, iyi ki varsınız. Bizler; alkışlayana eyvallah, farklı gözle eleştirisel bakanlara da yine eyvallah diyerek, dikkate alıyor, kendimize yön verdiğimizi düşünüyorum. Sansürsüz, dürüst, ilkeli, adaletli bir basın ümidiyle gününüzü kutluyorum."

KAZANKAYA'YA SÜRPRİZ

Etkinlikte 27 yaşına giren gazeteci Kamil Kazankaya için de sürpriz bir doğum günü gerçekleştirildi. Kendisi için hazırlanan pastasındaki mumları üfleyerek dilek tutan Kazankaya, hazırlanan sürprizden dolayı şaşkınlık yaşadı. Pastasını kesen Kazankaya, meslektaşlarının tebriklerini kabul etti.

Programa Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cem Ulucan, Küresel Gazeteciler Konseyi Aydın Temsilcisi Suat Deniz ile birlikte Aydın'da görev yapan gazeteciler katıldı.

Ziraat Mühendisi de olan Başkan Kaplan, belediyede cansız çiçek uygulamasını da kaldırdığını bildirdi. Başkan Kaplan, programın sonunda etkinliğe katılan gazetecilere çiçek sundu.