Bakan Selçuk: Aydın, gönül belediyeciliğiyle tanışacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Aydın, AK Parti belediyeciliğiyle tanışmak için can atıyor. 31 Mart’ta Aydın, inşallah gönül belediyeciliğiyle tanışacak” dedi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bir dizi programa katılmak ve Cumhur İttifakı adaylarına destek istemek için memleketi Aydın’a geldi.

Özel uçakla Çıldır Havaalanı’na inen Bakan Selçuk’un ilk durağı AK Parti İl Başkanlığı oldu. Burada, AK Parti yöneticileri, Bakan Selçuk’u çiçeklerle karşıladı. İl Başkanı Ömer Özmen’in makamında bir süre milletvekilleri ve parti yöneticileriyle görüşen Selçuk, ardından konferans salonuna geçerek partililere hitap etti.

“HEP BERABER OLACAĞIZ”

“Baba ocağım Aydın’da olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum” diyen Selçuk, “Tabii Aydın benim baba ocağım, aynı zamanda eşimin de ismi. Aydın’da bulunmak benim için göz aydınlığı. Bugün inşallah 31 Mart sürecinin heyecanını, coşkusunu, sayın başkanımızla, belediye başkan adaylarımızla, milletvekillerimizle beraber yaşayacağız. İleri günlerde de inşallah hep beraber olacağız. İnanıyoruz ki, 31 Mart’ta Aydın, inşallah gönül belediyeciliğine kavuşacak; Mustafa Savaş Başkanımızla birlikte. Biz de hep sizlerle beraber olacağız. İnanıyoruz ki, Aydın, AK Parti belediyeciliğiyle tanışmak için can atıyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın katıldığı mitingde de bu coşkuyu, bu heyecanı gördük” ifadelerini kullandı.

“YÜREKTEN İNANIYORUZ”

Aydın’la ilgili anket sonuçlarının iyi olduğunu, sahada da güzel sonuçlar alacaklarına inandıklarını kaydeden Selçuk, “İnşallah 31 Mart akşamında Aydın, gözümün aydınlığı olacak, gönül belediyeciliğiyle tanışacak. Her günümüz, her anımız da bu amaca yönelik olarak çalışarak, çalınmadık kapı bırakmayarak, gönüller kazanarak, yürekler fethederek geçecek. Hem vekillerimiz, hem başkan adaylarımız çok iyi çalışıyor. Cumhur İttifakı’nın burada çok güzel bir sonuç alacağına yürekten inanıyoruz. Ben bu vesileyle, Büyükşehir Belediye Adayımız Mustafa Savaş beyefendiye ve ilçe adaylarımıza başarılar diliyorum” değerlendirmesinde bulundu.

“KADINLAR CESUR VE GÜÇLÜDÜR”

Seçimlerin kazanılmasında kadın ve gençlik kollarının çalışmalarının önemine de işaret eden Selçuk, “Aydın’da kadınlar her zaman güçlüdür, cesurdur. Eminim ki, bu süreçte Mustafa Savaş, en büyük desteği kadın kollarımızdan alacaktır. Gençlerimiz de ha keza o şekilde, yine destekçi olacaktır. AK Parti olarak inşallah Aydın’da yeni bir zaferle sonuçlanacaktır 1 Nisan sabahı” görüşlerini aktardı. Konuşmanın ardından, AK Parti İl Başkanı Ömer Özmen, Bakan Selçuk’a Aydın’ın yöresel ürünlerinin olduğu bir hediye sepeti takdim etti.

Bakan Selçuk’un kentteki ikinci durağı ise Salı Pazarı oldu. Beraberindeki heyetle pazarı gezen Selçuk, esnafla sohbet etti, yöresel ürünlerin tadına baktı. Bakan Selçuk’un ziyaretine AK Parti Aydın milletvekilleri Metin Yavuz, Mustafa Savaş, Rıza Posacı ve Bekir Kuvvet Erim, AK Parti İl Başkanı Ömer Özmen, AK Parti Efeler İlçe Başkanı Çağatay Gülaştı, Cumhur İttifakı Efeler Belediye Başkan Adayı Ümmet Akın ile AK Parti’nin kadın ve gençlik kolları yöneticileri de eşlik etti.