BİR SEZON DAHA HEBA OLUYOR

Seyircisiz maç tuzsuz yemeğe benziyor. Cezalı taraftarlar da takımlarını dışardan balkonlardan destek oldular ama yenilgiyi önleyemediler.

Sıkıcı maçta siyah beyazlılar açısından futboldan söz etmek mümkün değildi. Bir tarafta bu ligde kalma mücadelesi veren Kalebelediyespor, diğer taraftan ligin ilk yarısında 5-1 kazanan Zeybekler maçı cepte keklik görüp nasıl olsa kazanırız mantığıyla rakibi hafif görmüşler. Maç sonunda 2-1 yenilerek taraftarlarını üzdüler.

Maçlar sahada oynanmadan kazanılmadığını rakip futbolcular gösterdiler. Aslında bu takımı suçlamakta doğru değil, hedefsiz bir takımdan daha fazla ne beklenebilrki? Alınan bu yenilgiyle iç sahada kayıp puan 11 oldu. Ligi de bitirmiş oldular, inşallah kalan maçlarda kötü bir durum yaşanmaz diyelim.

Düşen armamızda ne yazık ki bu sezonda yerinde sayıyor. BAL’a geldik ama o geri dönüşü bir bakıp çıkma işini beceremedik ne yazık ki. Bu sezonda futbolsuz, heyecansız, kalitesiz ligin 17. Haftasına girdik. Geçen sezonki gibi puan tarlasına döndü Menderes Stadı. Halkın takımı olarak yerimizde saydık bu 17. Haftaya kadar. 19 yıldır spor sevdalısı olarak yazmaktayız, çizgimizden hiç sapmadık, gördüklerimizi hiç kimseye kırmadan icazet almadan yazmaya çalıştık. Düşüncelerimizi herkesin saygınlığına önem vererek yazmaya devam edeceğiz, bizi de bilen bilir.

Yap boz tahtasına dönen siyah beyazlılarda istikrarı sağlayamadı. 17. Hafta geride kalmış, Zeybekler de sistem mistem yok. Bunca transfer yapıldı her mevkiye sayısız oyuncu alındı, 17. Haftaya 3’üncü hocayla devam ediliyor. Ama kentin beklentilerini karşılayamadılar.

Yönetici arkadaşların da zaman ayırıp takımı kaldırmak için uğraş veriyorlar, bunların hepsi güzel ama nerede yanlış yaptıklarını kendilerini sorgulamalıdırlar. Bu kadar fedakarlığa rağmen başarı gelmedi, beklentiler karşılanmadı. Hedefsiz kalmış bir takımdan daha başka ne beklenebilirki?

Aydınspor 1923 Kalebelediyespor maçına gelince, Siyah beyazlı takımı özetlemek gerekirse ikili mücadeleyi kazanmak yok. Topu kazanıp oyun kurma yok, kanatlardan etkili atak yok bu kadar yokların arasında puanlarda yok olup gidiyor. Bu sezonda oynanan futbol doldur boşalt var, defanstan çıkan toplar hep rakibe gitti. İkinci yarıda sekiz köşe atışı kazanan zeybekler o fırsatları rakip kaleye birkez olsun şuta dönmedi. Ne kafa ne ayak etkili bir vuruş sahibi yoktu.

Rakip takım ilk yarıda bulduğu nefis ve jeneriklik gollerle Zeybekleri 1-2 mağlup etti. Kalebelediyespor 21. Dakikada Doğukan, 45. Dakikada Ümit’in 30 metreden nefis golü alkış aldı. Maçı canlı yayın yapan kanal 58 tv’den izleyenlerinde gözlerinin pası silinmiştir mutlaka. 2. Yarı baskılı gibi görünen siyah beyazlılar 89. dakikada Berkay’ın penaltısı ile maçı 1-2’ye taşıdı. Golün haricinde şöyle bakıyorum notlarıma, Diouf ve Ahmet Köseoğlu’nun gol pozisyonlarından başka bir pozisyon yazamadık.

Kalebelediyespor’da kaleci Ferhat devleşirken Halim ve Ozan defansta çok rahattı. Zeybeklerin gol umudu Teoman’a göz açtırmadılar, kelepçe taktılar desek adeta yeridir. 39 yaşındaki kaptan Yasin, hem ileride hem geride oynadığı futbol ile gençlere taş çıkarttı. Maç boyunca sahada olmayan siyah beyazlı takımın gol umudu Teoman’ın oyundan çıkması da geç yapılan bir hamleydi.

Futbol da hakemleri eleştirmeyi pek sevmem ,ama bu maçın hakemi Berkan Çetin maçın ağırlığını kaldıramadı ve çok kötü bir maç yönetti. Her iki taraftan tepki gördü. Ne İsa’ya yarandı nede Musa’ya 8 sarı kartlarla rekorlar kırdı, sarı kartlarda tam bir acemiydi. Hangi hallerde düdük çalınır kurallarına pek dikkate almadı.

Sezar’ın hakkını Sezar’a vermek gerekirse koşan mücadele eden takım savunmasını yapan puanı daha çok isteyen topu daha çok yön veren Kalebelediyespor maçı kazanmasını bildi.

Ligin 17. Haftasında Oğuzhanbelediyespor 39 puanla lider, Sökespor –Manavgatbelediyespor karşısında aldığı 2-0’lık yenilgiyle 36 puanla 2. Sırada bulunurken, Davrazspor ve Manavgatbelediyespor 34’er puanla 3 ve 4. Sırada. Kepezbelediyespor 32 puanla 5. Sırada yer alırken Aydınspor 1923 6. Sırada 25 puanda kaldı. Didimbelediyespor 9. Sırada 19 puan, 11. Sırada Kuşadasıspor’da 15 puanda yer aldı.

Buradan da Sökespor’a başarılar dileyelim aradaki fark 3 puan pes etmek yok. Söke camiası yönetim sıkıntısını destekleyerek aşmalıdır. Başka Sökespor yok unutulmasın o sene bu sene olmalı. Hep destek tam destek diyelim başarılar dileyelim.

Ligin çilesinin bitmesine 9 hafta kaldı diyelim.

Güzel Günlere, Kalın Sağlıcakla…