“Ayrıştıran değil, birleştiren olacağım”

MHP Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın, seçilmesi halinde herkese eşit mesafede olacağını vurgulayarak, “Ayrıştıran değil, birleştiren bir belediye başkanı olacağım” dedi.

MHP Aydın İl Teşkilatı’nda, Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın’ın Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı’nın resmi açıklaması için basın toplantısı düzenlendi.

Toplantıda ilk sözü alan MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan, “Milliyetçi Hareket Partisi yarım asra ulaşan siyaset tecrübesi ve köklü birikimiyle Türk milletinin haklı gururu, Türkiye’nin haysiyetli duruşu, Türk-İslam ülküsünün muktedir ve muteber duyuşudur” dedi.

‘ÜRETKEN BELEDİYECİLİK’ VURGUSU

Şimdiye kadar hiçbir gücün karşısında eğilmediklerini, hiçbir menfaat vaadine de aldanmadıklarını vurgulayan Pehlivan, “Milliyetçi Hareket Partisi, Cumhur İttifakı’na bağlılığı devam etmekle birlikte, 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerine tek başına ve Türkiye’nin her seçim çevresinde olduğu gibi Aydın’da Büyükşehir ve tüm ilçelerde seçimlere kendi adaylarıyla katılacaktır. Bütüncül yaklaşım – birlikte yönetim ve üretken belediyecilik anlayışıyla Aydınlı hemşehrilerimize bilim gerçeklerinde, kaliteli ve çağdaş normlarda hizmeti sunacak kadrolarımızda geliyoruz” diye konuştu.

Ümmet Akın’ın Ortaklar ve Germencik Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde önemli çalışmalara imza attığını kaydeden Pehlivan, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin takdiriyle, Akın’ın MHP Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olduğunu kaydetti.

“BİZE DÜŞEN ÇOK ÇALIŞMAK”

MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Depboylu da Ümmet Akın’ın yaklaşık iki yıldır Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aktif şekilde çalıştığına dikkati çekti. MHP’nin her zaman, devletin bekası için elini taşın altına koyduğunu anlatan Depboylu, şöyle devam etti: “Bildiğiniz üzere Cumhur ittifakı devam etmektedir. Fakat yerel seçimlerde partimiz her il ve ilçede kendi adaylarıyla, yerelde yoluna devam edecektir. Aydın, bugüne kadar hak edip de kavuşamadığı hizmetlere, MHP belediyeciliği ile kavuşacaktır. Buraya MHP Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin talimatıyla geldim. Genel Başkanımızın takdir ve talimatıyla Büyükşehir Belediye Başkanı adayımız Sayın Ümmet Akın beyefendidir. Allah kendisinin yar ve yardımcısı olsun. Gazamız da mübarek olsun. Bundan sonra bize düşen çok çalışmak.”

“BELEDİYELER, HALKIMIZ İÇİN VAR”

Salonu dolduran partililerin şiddetli alkış ve tezahüratları eşliğinde kürsüye gelen MHP Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin kendilerine olan inancını boşa çıkarmamak için çalışacaklarını vurguladı. 31 Mart 2019’daki yerel seçimleri kazanacaklarını kaydeden Akın, “17 ilçe Belediye Başkanımızla birlikte Aydın Büyükşehir Belediye Meclisinde çalışmalar yaptık, yapıyoruz. Fakat hizmet mücadelesi içerisinde Büyükşehir duvarını bir türlü aşamadık. Ya mevcut durumu kabullenecektik, ya da 2019’da yerel seçimlere girip Büyükşehir’i MHP’li yapacaktık. Biz zor yolu seçtik, Büyükşehir için yola çıktık. Şimdiden tüm belediye başkanlarına sesleniyorum; ayrıştıran değil, birleştiren belediye başkanı olacağım. Hizmeti eşit ve adaletli dağıtacağız. Belediyeler, halkımız için var. Biz insanlar için tasarlayacağız şehirlerimizi” değerlendirmesinde bulundu.

“HERKESİN BAŞKANI OLACAĞIM”

Hazırladıkları projelere de değinen Akın, ‘Ayyıldız Kalkınma Programı’ adında bir çalışma hazırladıklarını söyledi. Bu başlık altında 5 yıldızın olduğunu belirten Akın, bunların ‘Tarım Kenti Aydın’, ‘Turizm Kenti Aydın’, ‘Eğitim Kenti Aydın’, ‘Bilim Kenti Aydın’ ve ‘Sağlık Kenti Aydın’ olduğunu bildirdi. “Çalıştık, inandık. İnananlarla birlikte, Büyükşehir Belediyesi’ni kazanacağız” diyen Akın, herkesin düşüncesine saygı duyacağını, hangi siyasi görüşten olursa olsun, tüm vatandaşların belediye başkanı olacağını ifade etti.

Akın, konuşmasının ardından MHP kurmaylarıyla el ele tutuşarak, objektiflere poz verdi. Toplantıya, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale, Ülkü Ocakları Aydın İl Başkanı Emre Özbey, ilçe başkanları ve çok sayıda partili katıldı. Parti önünde, Mehter Takımı, mini bir konser de verdi.