Ayın Şoförü Ercan Yılmaz oldu

Efeler Şehiriçi Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi’nce verilen ‘Ayın Şoförü’ ödülünün Nisan ayındaki sahibi Ercan Yılmaz oldu. Yılmaz’a ödülünü Basın İlan Kurumu Şube Müdürü Mevlüt Uluçamlıbel verdi.

Efeler Şehiriçi Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi’nce verilen ‘Ayın Şoförü’ ödülü, 48 yaşındaki Ercan Yılmaz’a verildi. Yılmaz, ödülünü, Basın İlan Kurumu (BİK) Aydın Şube Müdürü Mevlüt Uluçamlıbel’den aldı.

Ödülün takdimi için kooperatifin Mimar Sinan Mahallesi’ndeki sosyal tesislerinde tören düzenlendi. Kooperatif Başkanı Okan Yalçın, ‘Ayın Şoförü’ ödülünü vermeye 44 ay önce başladıklarını hatırlatarak, “Çok şükür bunun meyvelerini şimdilerde daha fazla toplamaya başladık. Çünkü artık şoförlerimiz eskisi gibi yolcu yarışına girmiyorlar. Örnek şoför olmaya çalışıyorlar. Şoförlerimizin bu tavrı da yolcularımıza olumlu anlamda yansıyor. Verdiğimiz bu ödül, şoförlerimizin motivasyonu yönünde de olumlu etki oluşturuyor. Vatandaşlarımızdan da bu konuda olumlu tepkiler alıyoruz” dedi. Ödüle layık görülen Ercan Yılmaz’ın 4 yıldır kooperatife bağlı şoförlük yaptığını kaydeden Yalçın, “Arkadaşımız, kişiliğiyle, yolculara karşı davranışlarıyla, trafikte seyir halinde olan diğer araç sürücüleriyle iletişimleriyle örnek bir tavır içinde” diye konuştu.

BİK Aydın Şube Müdürü Uluçamlıbel de ödüle layık görülen Yılmaz’ı tebrik ederek, “Şoförlük gerçekten zor bir meslek. Bizler de trafikte sürekli sizlerle beraberiz. Son dönemde yaya öncelikli şehirler konusunda da hassasiyet oluştu. Bu da olumlu bir gelişme. Örnek şoför olmak, insanlara doğru davranmak da bir maharet olsa gerek. İnşallah hayırlı olur” ifadelerini kullandı.

“KURALLARA HARFİYEN UYMALIYIZ”

Aydın Şoförler Odası Başkanı Semih Özmeriç de trafikte en önemli unsurun “saygı” olduğuna dikkati çekerek, şöyle konuştu: “Bütün trafik kuralları çok uzun araştırmalar sonucu ortaya konmuştur. Bunlara harfiyen uymalıyız. İnsanlar, birbirine saygılı olursa hem trafik kurallarına uymuş olur hem de arkadaşımızın yaptığı gibi örnek bir şoför olmuş olur. Ben kendisini tebrik ediyorum.” Konuşmaların ardından, Uluçamlıbel, Yılmaz’a çeyrek altın ve plaketten oluşan ödülünü takdim etti.