Aydın’ın ilk restoratif diş tedavi kliniği açıldı

Aydınlı genç Diş Tedavi Uzmanı Burak Köseoğlu, Efeler’de son teknoloji, modern ve konforlu restoratif diş tedavi kliniğiyle hastalara hizmet vermeye başladı. Köseoğlu, bireylerin dişlerine doğal görünüm ve fonksiyon kazandırırken hastaların diş kaynaklı estetik kaygılarını gideren uygulamalarla hasta memnuniyetini tedavilerinde ön planda tuttuklarını söyledi.

Kıbrıs’ta üniversite eğitimin tamamladıktan sonra Erzurum Atatürk Üniversitesi’nde uzmanlığını yapan Diş Tedavi Uzmanı Burak Köseoğlu, Girne Mahallesinde Aydın’ın ilk restoratif diş tedavisi kliniğini görkemli bir törenle hizmete açtı.

Açılışta Köseoğlu’nu annesi Sermin, babası Hakkı Köseoğlu, kardeşi Seda Demirhan, yakını Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı. Prof. Dr. Alper Kuştarcı ve iş dünyasının önde gelen iş adamları yalnız bırakmadı.

Klinikte verecekleri hizmetler hakkında bilgi veren Köseoğlu, “Kliniğimizde kanal, dolgu, çekim, implant, restoratif gibi bir çok tedavi yapılacak. Restoratif diş tedavisinde mevcut estetik şikayetlerin teşhis, tedavi ve takibini gerçekleştireceğiz” dedi.

Ön dişlerinin görüntüsünden memnun olmayan, doğuştan veya sonradan oluşan şekil bozukluklarına sahip dişleri olan, yenilenmesi gereken renklenmiş eski dolguları olan, travma sebebiyle dişi kırılmış olan, ön dişleri arasındaki boşluklardan rahatsız olan, ön bölge dişlerinde yaygın çürük şikayeti olan hastaların klinikte tedavilerinin yapılacağını ifade eden Köseoğlu, “Günümüzde bireyler sadece sağlıklı dişlerle yetinmeyip mükemmel bir gülüşe de sahip olmak istiyorlar ve estetik beklentileri artmış durumda. Estetik görüntüyü bozan dişler, hastaların özgüvenini azaltıyor ve sosyal yaşamını olumsuz etkiliyor. Kliniğimizde her yaştan hastamızın estetik kaygılardan uzak bir tedavi uygulayacağız. Hastanın diş ölçüleri alınacak. Retraksiyon ipleriyle diş eti dişten ayrılarak dişin tam anlamda mili metrik ölçüsü alınarak ağız içi taranarak laboratuara gönderilecek. Hastaya tedavinin başında dişi bittikten sonra nasıl bir görünüme kavuşacağını tasarlayıp gösteriyoruz. Onaylarsa tedaviye başlıyoruz. Stüdyoda hastanın fotoğrafları çekiliyor. Konuşurken, tebessüm ederken, gülerken hastanın dişleri ne kadar görünüyor bunların hesaplayarak dişlerin ölçülerini estetikliği ön planda tutarak yapıyoruz. Laboratuarda dişler bilgisayar ortamında el değmeden hazırlanacak.” diye konuştu.

Kliniğin son teknoloji cihazlarla donatıldığını ifade eden Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı. Prof. Dr. Alper Kuştarcı, “Burak çok iyi bir eğitim aldı. Aydın çok kaliteli bir muayenehane ve hekim kazandı” dedi.

Konuşmaların ardından Uzm. Dt. Köseoğlu, babası Hakkı Köseoğlu ve Prof. Dr. Alper Kuştarcı kliniğin açılışını gerçekleştirdi. Açılışın ardından konuklar kliniği gezdi.