Aydın’da Volkicar Heyecanı

Türk yarış otomobili "Volkicar"ların katıldığı 2017 V1 Challenge'ın dördüncü ayağı, iki yarış olarak Aydın Malazgirt Meydanı’nda gerçekleştirildi. Her iki yarışın 1.si genç pilot Ali Türkkan olurken ilk 3’te podyumdaki isimler değişmedi.

İlk 3 ayak heyecanının İzmir'de yaşandığı V1 Challenge'da dördüncü ayak mücadelesi Aydın’da büyük bir coşkuyla yapıldı. Aydınlıların yoğun ilgi gösterdiği yarışta sporcular zorlu virajları Volkicarlar ile ardarda aldı. Aydın Büyükşehir Belediyesini destekleriyle gerçekleştirilen Volkicar Aydın ayağına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Günün ilk yarışında sıralama turlarının ardından yarışçılar etaplar halinde pisti turladı. Turun en iyi zamanını yapan sporcu bir üst etapta araçlarla aynı piste çıktı. Günün en hızlı ismi Genç Pilot Ali Türkkan olurken, ilk yarışın ikincisi Burak Çukurova üçüncüsü ise Ersin Yücesan oldu.

Malazgirt Meydanı’nda özel olarak oluşturulan pistte gününü ikinci yarışı yine Aydınlıların yoğun katılımı ile heyecanla başladı. Piste 4 erli gruplar halinde çıkan pilotlar bir sonraki etaba geçebilmek için kıyasıya yarıştı. Her etabın 1.si bir üst etaba geçerek en hızlı 4 araçla yarışarak damalı bayrağı görmeyi hedefledi. İkinci yarışta da en hızlı pilot TOSFED desteğiyle yarışan katılan Ali Türkkan olurken ikinci sırada Ersin Yücesan, üçüncü sırada ise Burak Çukurova yer aldı.

15 VOLKİCAR ARACI YARIŞTI

Yarışmayı organize eden İzmir Ülkü Parkı Yarış Pisti Yöneticisi Muhammed Ali Ülkü, “Bu hafta sonu Aydın Malazgirt Meydanında 15 volkicar yarış otomobili yarışıyor. V1 Challenge bu sene 7 senesi. Aydın’dakiyle 7 yarış oluyor bu. Malazgirt Meydanında Aydın Büyükşehir Belediye’sininde destek olduğu hep birlikte İzmir Ülkü Motor Spor Kulübü olarak düzenlediğimiz bu yarışı bu hafta gerçekleştiriyoruz. 15 otomobil kıyasıya yarıştı. Yedişer tur atılacak. Dörderli gruplar halinde piste çıkacak olan yarışçılar yedişer turlar atarak eleme usulü dereceye girenler belirlenecek. Bu senede diğer seneler gibi çok güzel halk gerçekten yarışa çok meraklı. Aydın Büyükşehir Belediyesi sağ olsun tüm desteklerini bizden esirgemiyor. İnşallah bizde elimizden geleni yapacağız. Tüm sporculara şimdiden başarılar diliyorum” dedi.

“AYDIN’DA KEYFLİ BİR YARIŞ GERÇEKLEŞTİRDİK”

Her iki yarışta da dereceye giren Ali Türkkan, Aydın’da keyifli bir parkur da yarıştıklarını söyledi. Volkicar şehir yarışlarının heyecanlı ve keyifli olduğunu vurgulayan Türkkan, “Tabi kazanmak da açıkçası insana ayrı bir keyif veriyor. Aydın halkına çok teşekkür ediyorum. Gerçekten çok fazla izleyici vardı. Bizi çok keyiflendirdi. Bizi çok motife ettiler. Ben çok keyif aldım sorunsuz bir yarış oldu benim için. Kazanarak da bunu taçlandırdım. Çok mutluyum. Yani aslında bu sporun yapılma yaşı zaten 15 ila 25 yaş arası. Tabi benim gibi bir sürü genç var Türkiye’de. Ben burada fırsat buldum yarışıyorum. Eminim benim gibi gençlere fırsat verirlerse onlar da bu başarıyı elde eder.” diye konuştu.

Toplamda 102 bin lira para ödülünün dağıtıldığı organizasyonda Aydın Büyükşehir Belediye Başkanvekili Evrim Karakoz, yarışta dereceye giren sürücülere ödüllerini verdi. Yarışta birinciye 5 bin, ikinciye 2 bin 500 ve üçüncüye de bin lira para ödülü verildi.