Aydın’da KYK turnuvası başladı

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu(KYK) Aydın İl Müdürlüğü’ne bağlı yurtlar arasında düzenlenen futbol turnuvası Nazilli’de başladı.

Hacı Mustafa Efendizade Öğrenci Yurdu’nda yapılan törenle “Yurtlar Arası Futbol Turnuvası” start aldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından KYK Aydın İl Müdürü Feti Karsak yaptığı açılış konuşmasında, “Arkadaşlar, bizler sizleri seviyoruz. Bu yıl 3.sünü düzenlediğimiz bu yurtlar arası futbol turnuvası bizim için bir onur gurur kaynağıdır. Aydın’ın bir çok ilçesinden herkesle dinç ve sporun ruhuna uygun olarak kardeşlik, dostluk, centilmenlik, hoş görü çerçevesi içerisinde faaliyetlerimizi bitireceğiz” dedi. İl Müdürü Karsak’ın konuşmasının ardından turnuvaya katılan yurtlar ile beraber sahaya geçildi.

Hakemler ve sporcular ile beraber sahaya çıkan İl Müdürü Karsak, başlama vuruşunu yaparak, tüm sporculara başarılar diledi. Günün ilk maçında Sultanhisar Yurdu ile Koçarlı Yurdu karşı karşıya geldi. İlk yarısı 0-0 berabere biten müsabakanın ikinci yarısında rakibine üstünlük sağlayan Koçarlı Yurdu, sahadan 2-1 galip ayrılarak tur atladı.

Serkan Balcı futbol sahasında oynanacak olan maçlar 5 gün sürecek. Turnuvaya Aydın’daki 14 yurt müdürlüklerinin futbol takımları katılıyor.