Aydın üvey evlat muamelesi görüyor

İYİ Parti Aydın Milletvekili aday adayı Fevzi Köse, partililerle il binasında bir araya geldi. Partililerin yoğun ilgi gösterdiği toplantıda Köse, 16 yıldır Aydın’a üvey evlat muamelesi yapıldığını söyledi.


Öncelikli hedeflerinin Meral Akşener’i Cumhurbaşkanı seçmek olduğunu ifade eden İYİ Parti Aydın İl Başkanı Recep Taner, tek adam döneminden tekrar parlamenter sisteme, demokratik hukuk sistemine geçmek için Cumhurbaşkanlığı seçiminin çok önemli olduğunu ifade etti.

Baskıcı ve ağır ortamda yeni kurulan bir partide milletvekilli aday adaylığı için başvuru yapan 30 üzerindeki adaya teşekkür eden İl Başkanı Taner, “Önümüzdeki süreçte yapılacak olan seçim, inşallah İYİ Parti’nin hem Türkiye genelinde hem de Aydın’da başarıyla sonuçlanacağı bir seçim olur. Yarından itibaren bütün aday adaylarımızla birlikte 17 ilçede alanlarda olacağız. Hep beraber çalışacağız. Milletvekili başvurusu yapan aday adaylarının içerisinde 8 arkadaşımız temsil noktasında olacak. Ama siyaset uzun nefesli bir iştir. Dolayısıyla sıralamaya giremeyen arkadaşlarla hep birlikte bu mücadeleyi devam ettireceğiz. İkbal ve şahsi beklentilerle biz buralara gelmedik. İYİ Partinin iyi yöneticilerini inşallah hep birlikte iktidara getireceğiz” dedi.

“EKONOMİ DAR BOĞAZDA”

Milletvekili aday adayı Fevzi Köse, öz geçmişi hakkında partililere bilgi verdi. Neden aday adayı olduğunu açıklayan Köse, ülkede 16 yıldır iktidar olan bir parti olduğunu belirterek, “16 yılın sonunda demokratik ve hukuk devletinin geldiği noktayı görüyoruz. Ancak OHAL’le ülke idare edilebiliniyor. Ekonomi dar boğazda. Genç işsizliği hat safhada. Türk milletinin ufkunda Meral Akşener hanımefendi bir güneş doğdu. İYİ Partiyi kurarak Türk milletinin yeni umudu oldu. Akşener, Türk halkının geleceğe umutla bakmasını sağladı. Biz onun için Meral hanımın yanındayız” dedi.

“AYDIN İÇİN YOLA ÇIKTIK”

Türk milletinin geleceği, yaşlıların güvenliği için İYİ Partide olduklarını ifade eden Köse, “Aydın 16 yıldır üvey evlat muamelesi görüyor. Aydın 16 yıldır milli ekonomiden gerekli payı alamadı. Hava alanı açılmadığı gibi hızlı tren gelmedi. İşsizlik hat safhada. Aydın’da üretim yapan her hangi bir fabrika açılmadı. Biz önce ülkemiz için yola çıktık. Ülkemizde demokrasiyi, hukuk devletini, bağımsız yargıyı, eşitliği, mutlu ve müreffeh bir Türkiye’yi yeniden tahsis etmek için yola çıktık. Aydın’ımızda da daha mutlu ve refah düzeyi yüksek bir kent için yola çıkıyoruz. Tarımda, sanayide daha gelişmiş bir Aydın için yola çıkıyoruz” diye konuştu.

“AYDIN VALİLİĞİ KOKUNUN NEREDEN GELDİĞİNİ BULAMADI”

Aydın’da tarımı yeniden ayağa kaldıracaklarını vurgulayan Köse, “Aydın herkesin yaşamaya gıpta edeceği bir kent yapmaya söz veriyoruz. Aydın’da çevre sorunlarına sahip çıkacağız. 1 Mart 2018 tarihinde ihale edilen Çiftlik jeotermal sahası burnumuzun dibinde. Geçenlerde Aydın’ı çok kötü bir koku sardı. İnsanlar rahat nefes alamaz hale geldiler. Ama Aydın Valiliği kokunun nereden geldiğini maalesef bulamadı. Eğer bu Çiftlik Sahası projesi hayata geçerse Kızılcaköy, Kardeşköy, Kazakkahve ve Balıkköy civarına jeotermal santraller kurulursa Aydınlının hali ne olur. Buradan size son veriyorum. Eğer nasip olur meclise gidersem bu ihalenin iptali edilmesini Aydınlılar olarak sağlamamız lazım. Biz Aydın’da sağlıklı ve uzun bir hayat sürdürmek istiyorsak önce çevremize sahip çıkmak zorundayız. Bizim hayatımıza kasteden jeotermal santral istemiyoruz. Önce sağlığımızı güvence altına alacağız. Menderes Ovasının bitmesine müsaade etmeyeceğiz. Aydın’da hep birlikte sahip çıkacağız. Bunu da Meral Akşener’i Cumhurbaşkanı yaparak başarabiliriz. Türkiye’nin umudu Meral Akşener. Biz çalıştığımız sürece bu seçimi hep birlikte alacağız. Cesur olun ve umudunuzu yitirmeyin” ifadelerini kullandı.

TEK ALTERNATİF MERAL AKŞENER

CHP'nin çiçeği burnunda cumhurbaşkanı adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce, başkanlık yarışına ilk olarak Yalova'dan seçim startı vermişti. CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin ilk icraatı, hapishanedeki HDP lideri Selahattin Demirtaş için serbest bırakılsın çağrısı yaptı. Basın mensupları CHP ile ittifak yapan İYİ Parti’nin Cumhurbaşkanı adı İnce’nin çağrısı hakkında neler düşündüğü sorusuna Milletvekili aday adayı Köse, “CHP’yi bağlar. CHP’nin cumhurbaşkanı adayının yaptığı konuşma hakkında benim yorum yapmam doğru olmaz. Ben sayın Genel Başkanımız Akşener’in sözlerine bakarım. Meral Akşener, bu ülkede cumhurbaşkanı olacaktır. Tek alternatif de odur” dedi.

2009’da siyasete MHP Aydın Belediyesi Meclis üyesi olarak atılan Köse, 2012 yılında MHP Aydın İl Başkanlığı görevine getirildi. 2015 yılında 7 Haziran seçimlerinde MHP milletvekili adayı olan Köse, daha sonra İYİ Parti kurucu kurulunda görev aldı. 26 Nisan 2018’de İYİ Parti Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Köse, istifa ederek milletvekili aday adayı oldu.