Aydın Tekstil birinci etapta sona geliniyor

Aydın Tekstil alanındaki projenin birinci etap çalışmalarının yakında tamamlanacağını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, yaşam alanından tüm Aydınlıların faydalanacağını söyledi.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, CHP İl Kongresi’nde eski Aydın Tekstil Fabrikası arazisinde hayata geçirilecek yaşam alanı projesinin son durumu hakkında bilgi verdi. Birinci etap çalışmalarında sona yaklaşıldığını belirten Çerçioğlu, bu çalışmaların bitmesinin ardından ikinci etap ihalesinin gerçekleştirileceğini bildirdi.

“GÖZÜMÜZ GİBİ BAKTIK”

Aydın Tekstil Yaşam Alanı Projesi’nin en çok önem verdiği çalışmalardan biri olduğunun altını çizen Çerçioğlu, “O alanı sizlerin vergileriyle 100 milyona kamulaştırdık. Orada bin tane çam ağacı var. Başına bir iş gelmesin diye gözümüz gibi baktık. İnanın, tüm samimiyetimle söylüyorum. Eğer biz burayı kamulaştırmasaydık burası ya AVM olurdu ya da bin kişinin kullanacağı rezidans olurdu. Şimdi tüm il genelinde yaşayan yurttaşlarımızın kullanacağı bir park haline getiriyoruz. Birinci etap çalışmaları yakında bitiyor. Önümüzdeki ay süreç tamamlanıyor. Birinci etap tamamlanınca ikinci etabın ihalesi yapılacak” diye konuştu.

KENTİN AKCİĞERİ

Aydın Büyükşehir Belediyesi, 177 dönüm arazisi bulunan alanın akıbetiyle ilgili halk oylaması yapmış, vatandaşların büyük bölümü, ‘yeşil alan’ olmasını talep etmişti. Sandıktan çıkan sonuç ışığında harekete geçen Büyükşehir Belediyesi, Aydınlıların rahat nefes alabileceği bir alan oluşturmak için kolları sıvamıştı. Geçtiğimiz Mart ayında temel atma töreni gerçekleştirilen projenin içeriğinde fuar alanı, amfi tiyatro, yürüyüş ve bisiklet yolları ile sosyal alanlar yer alıyor.