Aydın TEMA’dan eğitim etkinlikleri

TEMA Vakfı Aydın İl Temsilciliği eğitim ekibi, Efeler Özel Değişim Koleji yöneticilerinden aldığı davet üzerine, kolejin 5.,6.,7.sınıflarda okuyan 150 öğrencisi, kurucuları ve öğretmenleri ile buluştu.

TEMA Vakfı tanıtımı, “Erozyonla Mücadele Haftası” kapsamında, “Toprak ve İklim Değişikliği” konulu sunum TEMA Vakfı Aydın İl Temsilcisi tarafından yapıldı. TEMA Vakfı’nın 11.Eylül.1992 yılından günümüze kadar geçen 26 yıllık yolculuğu, vakfın bu yolculuğu sırasında ülkemize kazandırdıkları anlatıldı.

“Toprak ve İklim Değişikliği” konusunda; verimli toprakların tüm canlılar için hayat kaynağı olduğu, bütün ihtiyaçlar topraktan sağlandığı, Bir cm kalınlığında toprağın oluşması için iki yüz yıl gerektiği, toprağın oluşmasında iklimde yaşanan değişmelerin, güneş, yağmur, rüzgar ve canlılar etkili olduğu anlatıldı.

Öğretmen ve öğrenci velilerine bir çağrıda bulunarak; doğada yapılan bir çevre eğitiminin, bireylere; doğal süreçler konusunda bilgi edinmelerine imkan tanıdığı, doğaya yatkınlığı arttırdığı, duyarlı ve bilinçli kıldığı, bağımsız, yaratıcı, eleştirel düşünmeye imkan sağladığı anlatıldı.

Tertemiz bir okulda, iyi düzenlenmiş bir salonda, anlatılanları dikkatle dinleyen, geleceğimizin teminatı, pırıl pırıl öğrencilerimiz ve onları yetiştiren öğretmenlerimiz ve okulun kurucuları ile buluşmak çok güzeldi.

TEMA Vakfı’nı okulunda ağırlayan, Efeler Özel Değişim Koleji Kurucuları Emel Uşaklı ve Emre Üzek’e, İbrahim Çağıl,Aliye Kalaycı, İrem Batır, Sonay Çetinkaya, Nur Tonay Acar, Merve Kervan öğretmenlerimize, geleceğimizin teminatı sevgili öğrencilerimize ve bu etkinlikte birlikte olduğumuz eğitim ekibi ve gönüllülerimize teşekkür ederim.