Aydın'dan Diyarbakırlı annelere destek

Aydın Kardeşlik İnisiyatifi üyeleri, Diyarbakır’da dağa götürülen çocuklarını geri isteyen annelerin direnişine destek verdi. Grup sözcüsü Halil Acar, “Annelerin soylu direnişini destekliyoruz” dedi.

Aydın Kardeşlik İnisiyatifi üyeleri, Diyarbakır’da bölücü terör örgütünce dağa götürülen çocuklarını geri isteyen annelerin direnişine kitlesel basın açıklamasıyla destek verdi. Atatürk Kent Meydanı’nda bir araya gelen grup adına konuşan Halil Acar, “Aydın Kardeşlik İnisiyatifi olarak annelerin soylu direnişini destekliyoruz” dedi.

“ZULME SESSİZ KALMAYACAĞIZ”

Terör örgütü tarafından kandırılarak veya kaçırılarak dağa götürülen çocukların annelerinin HDP Diyarbakır İl Binası önünde oturma eylemi başlattığını hatırlatan Acar, şöyle devam etti: “3 – 5 ağaç için sokakları, dükkânları yıkıp yakıp yağmalayanlar, eşcinsellere özgürlük diye tepinenler, ‘kürtaj hakkımızdır’ diye bağıranlar, kadın hakları diyerek, kadın haklarını istismar edenler bugün nerede? Onlar sessizce beklesin biz asla susmayacağız. Biz bu zulme, bozgunculuğa asla sessiz kalmayacağız. Dağdan o evlatların inişi, o anneler sayesinde olacak. PKK’nın bitişini de bu anneler sağlayacaktır. Hangi görüşten olursak olalım onların feryadına kulak verelim. Anneler yalnız değil, bizler hep birlikte onların sesi olacağız.”

“ANLAMLI BİR CEVAPTIR”

Aydın Kardeşlik İnisiyatifi olarak her türlü terörü lanetlediklerini vurgulayan Acar, “Terör örgütleri arasında ayrım yapılmasını kabul etmiyoruz. Başta PKK ve türevleri, FETÖ, DHKPC, DEAŞ gibi kullanışlı piyonlara karşı, Anadolu insanının başlattığı vicdani duruş ve sivil direniş, emperyalizme karşı verilen anlamlı bir cevaptır. Teröre karşı anne vicdanının harekete geçmesi, terör örgütünün kara propagandasını boşa çıkarmıştır. Bu noktadan sonra devlet – millet kaynaşmasını en üst düzeyde sağlayarak terör örgütlerine alan açılmasının önüne geçilmelidir” diye konuştu.

‘Diyarbakır anneleri yalnız değildir’ yazılı dövizlerin taşındığı eyleme AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen ile Adnan Menderes Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan da katıldı.