Atay: Çekilmem mümkün değil

CHP’nin Efeler Adayı Fatih Atay, adaylığının geri çekileceği iddialarına, “Biz yolumuza devam ediyoruz. Çekilmem mümkün değil. Kimse böyle bir hayal içine girmesin” sözleriyle yanıt verdi.

CHP Efeler Belediye Başkan Adayı Mehmet Fatih Atay, adaylığının geri çekileceği iddialarına ilişkin, “Efeler’le ilgili İYİ Parti’nin tabanıyla CHP tabanı arasında herhangi bir sorun olduğuna inanmıyorum. Tabanlarımızda bir sıkıntı yok. Çekilmem mümkün değil. Kimse böyle bir hayal içine girmesin” açıklamasında bulundu.

CHP’li Atay, partisinin Efeler İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti. Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Atay, 31 Mart seçimlerine 86 gün kaldığını anımsattı. Seçim startını verdiklerini aktaran Atay, “Çalışmaya başladık. Toplumdan geri bildirimlerimiz, toplumumuzun bize bakışı hiçbir olumsuzluk olmaksızın devam ediyor. Bu bizi rahatlığa sevk etmesin. Bir meclis üyesi bile fazla çıkarmak için çaba göstermemiz gerekiyor. Bu seçim, tüm Türkiye açısından bir belediye kazanmanın veya kaybetmenin açısında çok daha anlam taşıyan seçim. Her seçim önemlidir ama bu çok farklı bir seçim. Bu seçimde bir sistem değişti. Tek adam rejimine doğru giden bir sistemin ilk kez yerelde seçimi yapılıyor” dedi.

“TABANLARIMIZDA BİR SIKINTI YOK”

Son günlerdeki CHP’nin Efeler adayını geri çekeceğine ilişkin iddialara da yanıt veren Atay, “İYİ Parti ve CHP, yerel seçimlerde, bir temel anlayış içerisinde bir seçim birlikteliğine karar verdiler. Her iki partinin de temel amacı var. Bu amacın da ne olduğunu biliyorsunuz. Cumhuriyet’in temel değerleri yok edilmeden, bu ülkede demokrasinin kurumsallaşması anlayışlarını güçlerinin birlikte olması halinde daha kolay başarabileceklerine inandılar. Efeler’le ilgili İYİ Parti’nin tabanıyla CHP tabanı arasında herhangi bir sorun olduğuna inanmıyorum. Tabanlarımızda bir sıkıntı yok. Bunun hangi kişiler tarafından hangi amaçla çıkarıldığı ortada. CHP’nin kazandığı bir ilçede bir başka siyasi partinin o belediye başkanlığını istemek gibi bir lüksü olmadığı kanısındayız. Bunu İYİ Parti tabanının da böyle düşündüğünü görüyoruz” diye konuştu.

CHP Parti Meclisi’nin onayıyla aday olduğunu vurgulayan Atay, “Biz yolumuza devam ediyoruz. Arkadaşların elbette talepleri olabilir. Doğaldır bunlar. Her şeyin bir kamu vicdanı vardır. O kamu vicdanına oturursanız her şeyi başarırsınız. Benim çekilmem mümkün değil. Kimse böyle bir hayal içine girmesin” ifadelerini kullandı.

“UMUTSUZLUĞA KAPILMAYIN”

Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Hizmet Ağı’nın (AYBA) evde sağlık hizmetlerinin yasaklanmasıyla da ilgili konuşan Atay, şu görüşleri aktardı:

“Büyükşehir’in yapmış olduğu AYBA hizmeti o kadar çok rahatsız etti ki, onları, topluma yapılan bir hizmeti bile engellemekten kendilerini alamadılar. Bu kadar fanatik bir siyaset anlayışını, toplum yararına olmayan, toplumun zararına olan bir siyaset anlayışına olan bir siyaset anlayışını benimsemekten, uygulatmaktan, bürokratlarına emretmekten kendilerini alamadılar. O nedenle işimiz güç. Tek bir umudumuz var. Birbirimizi severek, dayanışma içinde, kol kola omuz omuza bu işi başaracağız. Bundan hiç şüphe duymuyorum. Hiç kimse umutsuzluğa kapılmasın.”

‘İNSANCA YAŞAM’ VURGUSU

Seçilmesi halinde şeffaf bir yönetim anlayışı benimseyeceğinin de sözünü veren Atay, ihaleleri açık yapacağını, ihale komisyonlarında her siyasi partiden temsilci bulunacağını kaydetti. Herkesin insanca yaşaması için bu yola çıktıklarına dikkati çeken Atay, özellikle kadınların çok büyük desteğine ihtiyaç duyduklarını da ifade etti.

CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin de Atay’ın 18 Aralık’ta Parti Meclisi kararıyla aday olduğunu anımsatarak, 31 Mart seçimlerinde en iyi başarıyı elde edebilmek için çalışacaklarını dile getirdi. CHP Efeler İlçe Kadın Kolları Başkanı Özlem Ekiz’in de katıldığı toplantının ardından, Atay ve partililer, ilçe binasının önünde hatıra fotoğrafı da çektirdi.