Atay'dan genç seçmenlere mektup

Millet İttifakı’nın Efeler Belediye Başkan Adayı CHP’li Mehmet Fatih Atay, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde ilk kez oy kullanacak gençlere mektup yazarak, destek istedi.

Millet İttifakı’nın Efeler Belediye Başkan Adayı CHP’li Mehmet Fatih Atay, 31 Mart yerel seçimlerinde ilk kez oy kullanacak gençlere mektup yazarak, destek istedi. Mektuplar, CHP Efeler İlçe Kadın Kolları ve Gençlik Kolları üyelerince gençlere ulaştırıldı.

Mektupta, Türkiye’nin 13 milyona yakın genç nüfusuyla önemli bir potansiyele sahip olduğunu ve Avrupa’nın en genç ülkesi olduğunu vurgulayan Atay, “Efeler’i marka bir şehir yapmak, kültür – sanat merkezi haline getirmek istiyorum. Bunların hepsini yaparken sizler için yaşam alanları, eğitime destek, yeni istihdam yaratmak en önemli sorumluluklarım arasında olacaktır” ifadelerini kullandı.

“HİÇ KİMSEYİ ÖTEKİLEŞTİRMEYECEĞİM”

Atay, genç seçmenlere, “Sizlere dinlenme ve eğlenme hayali sağlayacak, öğrenim burslarını, spor alanlarını yapacak, müzik festivali, kitap fuarı, sinema günleri gerçekleştirecek, kütüphane, çamaşırhane ve internet imkânı sağlayacak projeleri hayata geçirmek için sizlerin desteği ve katkıları çok kıymetlidir. Hiç kimseyi ötekileştirmeden, sevgiyle, saygıyla, dostlukla, kardeşlikle, barış ve huzur içinde hep birlikte güzel bir Efeler hayalini gerçekleştirmek istiyorum. Oylarınızla, bize destek olacağınıza inanıyor, hepinize sevgilerimi sunuyorum” sözleriyle seslendi. Atay’ın mektubunda, Mustafa Kemal Atatürk’ün “Biz her şeyi gençliğe bırakacağız. Geleceğin ümidi, ışıklı çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir” veciz sözü de yer aldı.