Atatürk için pedal çeviriyorlar

Bisikletliler Derneği Aydın Şubesi’nden 12 bisikletli, 10 Kasım Atatürk’ü anma etkinlikleri için Aydın’dan Ankara’ya hareket etti. 600 kilometrelik yolu 5 günde kat edecek bisikletliler, 10 Kasım’da Anıtkabir’de olacak.

Bisikletliler Derneği Aydın Şubesi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sonsuzluğa uğurlanışının 80’inci yıldönümü nedeniyle Aydın’dan Anıtkabir’e pedal çeviriyor.

Bisikletliler Derneği Aydın Şube Başkanı Hümeyra Yıkılmaz, dernek olarak, her yıl bu etkinliği gerçekleştirdiklerini söyledi. Bu yıl etkinliğin beşincisini düzenlediklerini anımsatan Yıkılmaz, “Aydın’ı temsilen 12 ile 14 kişi arasında değişen arkadaş grubumuzla Aydın’dan başlayıp Anıtkabir’de son bulacak bir yolculuğa başlıyoruz. Bu bizim için çok anlamlı ve gurur verici. Aynı zamanda heyecanlı bir tur olacak. İlk etabımız Aydın – Denizli. İkinci etabımız Denizli – Sandıklı, üçüncü etabımız Sandıklı – Emirdağ, dördüncü etabımız Emirdağ – Polatlı ve 10 Kasım günü son etabımız Polatlı’dan Ankara, Anıtkabir’e oluyor” dedi.

Ankara’da yurdun çeşitli yerlerinden gelen bisikletlilerle buluşacaklarını ve şehir turu atacaklarını dile getiren Yıkılmaz, ardından Anıtkabir’e gideceklerini ifade etti.

Yıkılmaz, “Bu yıl da Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 80’inci yıldönümü nedeniyle 12 arkadaş pedal çevireceğiz. Sağ salim oraya ulaşmayı, Atamız başta olmak üzere tüm şehit ve gazilerimize minnet ve şükranlarımızı iletmek istiyoruz” diye konuştu.

BÜYÜKŞEHİR’E TEŞEKKÜR

Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne desteklerinden ötürü teşekkür eden Yıkılmaz, “Büyükşehir Belediyesi’nin midibüsü 600 kilometrelik yol boyunca bizlere eşlik edecek. Araçta yedek parçalarımız, kişisel eşyalarımız ve ihtiyaç duyduğumuz malzemeler olacak. Anıtkabir’de anma törenine katıldıktan sonra bisikletlerimizi midibüse yükleyip, araçla dönüş yapacağız. Yanımızda oldukları için sağ olsunlar” dedi.

Bisikletlilerin Ankara yolculuğu, Atatürk Kent Meydanı’ndan başladı.