Anadolu'nun değerlerini fotoğrafladılar

Efeler’de belediye ve Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle açılan ‘Işıktan İz Sürenler’ başlıklı karma fotoğraf sergisi, sanatseverleri, Anadolu’nun kültürel ve tarihi mirası içinde adeta yolculuğa çıkarıyor.

Efeler Belediyesi ile Efeler Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle açılan ‘Işıktan İz Sürenler’ başlıklı karma fotoğraf sergisi, Aydınlılarla buluştu. Amatör fotoğrafçılar, Priene’den Birgi’ye, Karacasu’dan Doğanbey’e pek çok tarihsel mekânı fotoğrafların diliyle anlattı.

Millî Aydın Bankası Kültür Merkezi’nde düzenlenen serginin açılışına katılan Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan, fotoğraflar hakkında, Kurs Eğitmeni Selda Yücedağ’dan bilgi aldı. Sanatın önemine değinen Özakcan, belediye olarak güzel sanatların her dalını desteklemeye çalıştıklarını kaydetti. Geçen hafta sonu Muzaffer İzgü Tiyatro Festivali’ne ev sahipliği yaptıklarını hatırlatan Özakcan, “Sergiyi hep birlikte gezdik. Buradaki fotoğraflar da birbirinden güzel ve değerli. Her birinde ayrı bir uğraş, ayrı bir emek var. Serginin hazırlanmasında emeği geçenleri kutluyorum” dedi.

“BAKIŞ AÇILARI FARKLI”

Kurs Eğitmeni Selda Yücedağ da sergide, 30 kursiyerin çektiği 70 fotoğrafın yer aldığını dile getirdi. Fotoğrafçılık kursunun yaklaşık 3 ay sürdüğünü belirten Yücedağ, “Bu süre zarfında çeşitli geziler düzenliyoruz. Belediye, sağ olsun, araç tahsis etti. Türkiye’nin çeşitli yerlerinden fotoğraflar var. Çeşitli ören yerlerinin, tarihi mekânların fotoğrafları yer alıyor. Herkesin bakış açısı farklı olduğu için farklı kareler ortaya çıktı” diye konuştu.

Açılışa, Efeler İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Özmen ile Efeler Kent Konseyi Başkanı Dr. Tuncay Erdemir de katıldı. Sergi, 26 Ocak’a kadar gezilebilecek.