Amatör Spor Haftası kortej yürüyüşüyle başladı

Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, 09 -15 Ekim tarihleri arasında kutlamaya başladığı “Amatör Spor Haftası” etkinliklerine kortej yürüyüşü ile start verdi.

Efeler Atatürk Kapalı Spor Salonu önünde başlayan kortej yürüyüşü, Batı Gazi Bulvarı, Adnan Menderes Bulvarı üzerinde ilerleyen grup Kıbrıs Caddesinden dönerek başladıkları noktada yürüyüşe son verdi.

Kortej yürüyüşüne, Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bekir Çeker, ASKF Başkanı Hasip Arıkan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürleri, Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Mikail Kavaklı, antrenör, hakemler, engelli sporcular, ildeki sporcular, milli sporcular, minikler sporcular katıldı.

Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, ildeki milli sporcu, antrenör, hakem ve engelli sporcuların da katılımlarıyla önceden belirlenmiş güzergah boyunca kortej eşliğinde yürüyerek kent genelinde Amatör Spor Haftası farkındalığı oluşturdu. Ellerinde dev Türk Bayrağı ile yürüyüş yapan sporcuları gören çevredeki vatandaşlar, fotoğraflarını çekti.

Bir hafta boyunca farklı branşlarda yarışmalar düzenleneceği öğrenildi. Hafta boyunca yapılan yarışmalarda dereceye giren ve başarılı olan sporculara ödül verilecek. Yıl boyu tüm branşlarda gerçekleştirilen uluslar arası organizasyonlarda dereceye giren ve komitece belirlenecek belirli sayıdaki sporculara “Amatör Spor Haftası Sporun En’leri” ödül töreni adı altında Amatör Spor Kulüpleri Federasyonlarınca haftanın önemine uygun bir şekilde düzenlenecek törenle kutlamalar sona erecek.