Alıcık ve yönetimi mazbatasını aldı

Geçen hafta sonu yapılan kongrede seçimle işbaşına gelen MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık ve il yöneticileri, mazbatalarını aldı. Alıcık, “Aydın’da MHP, yiğit düştüğü yerden kalkacak” dedi.


20 Eylül’de yapılan MHP İl Kongresi’nde güven tazeleyen MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık ve yönetimi İl Seçim Kurulu’ndan mazbatalarını aldı. “Esas görevimiz bundan sonra başlıyor” diyen Alıcık, “Aydın’da MHP, yiğit düştüğü yerden kalkacak” mesajını verdi.

Seçilmiş olarak yeniden göreve başladığını anımsatan Alıcık, “Allah’ım utandırmasın. Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli başta olmak üzere, Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Edip Semih Yalçın Beyefendi’nin takdirleriyle beraber, Aydın’daki vatandaşların bize ve partimize olan teveccühüyle beraber hakikaten Aydın’da belki 20 yıldan beri ilk defa bir kongremizde 515 seçmenin oy kullandığı, coşkulu bir kongremiz oldu. Esas görevimiz bundan sonra başlıyor. Benim her zaman söylediğim bir şey var. Sıkmadık el, çalmadık kapı bırakmayacağız. Bize güvenenlere, vefa gösterenlere ahde vefamızı göstereceğiz. MHP, vefanın adresi. MHP’nin Aydın İl Başkanı olarak da Sayın Genel Başkanımızın talimatları doğrultusunda bütün vatandaşlarımızı Aydın’da MHP’de siyaset yapmaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“KİMSEYLE KAVGAMIZ YOK”

“Aydın’da MHP, yiğit düştüğü yerden kalkacak” diyen Alıcık, şöyle devam etti: “Yiğidi düştüğü yerden kaldırıp, bayrağı en güzel şekilde dikeceğiz. Bütün herkesi partimize bekliyoruz. Kimseyle kavgamız, kırgınlığımız, küskünlüğümüz yok. Eğer birilerinden özür dilenmesi gerekiyorsa Aydın İl Başkanı olarak özür dileyeceğiz. Herkesin yanına gideceğiz. Ama herkesten istediğimiz şu: teşkilat disiplini içinde beraber olacağız, mücadele edeceğiz. Konuşmaya devam edenlere de ‘oturunuz oturduğunuz yerde’ diyeceğiz. Ama onun yanında Aydın’da göreceksiniz, MHP dün olduğu gibi bugün de 2007’deki gücü yakalayacak. Genel Başkanımıza bana böyle bir güveni takdir ettiği için çok teşekkür ediyorum.”

“LAFA GİDEN LAF, İŞE GİDEN İŞ BULUR”

Alıcık, sosyal medyada kendilerine yöneltilen eleştirilerle ilgili soruya, “Hiç bunlara katılmıyoruz. Lafa giden laf, işe giden iş bulur. Ben o abilerimize, büyüklerimize hep saygı ve sevgi duydum. Ayaklarına gittim. Her Cuma da ararım” yanıtını verdi.

İl kongresinin gayet coşkulu olduğunu kaydeden Alıcık, tek adaylı seçim olmasına karşın 515 delegenin oy kullanmasının, teşkilata hâkim olduklarının göstergesi olduğunun altını çizdi.

Mazbata törenine MHP Efeler İlçe Başkanı Ahmet Baskın da katıldı.

YÖNETİM KURULU

Haluk Alıcık başkanlığındaki yönetim, Gürşat Kale, Yusuf Temel, Ahmet Bayrak, Bahri Karabulut, Ethem Yeşilyurt, Osman Çetin, Hüseyin Hanay, Ümit Örü, Kasım Durmaz, Mevlüt Burak Kaptan, Ahmet Gökhan Dağlıoğlu, Cafer Menderes, Faruk Barbaros, Burhan Uçaş, Ahmet Şahin, Yusuf Üstek, Metin Sakalar, Fatih Esmek, Zafer Erzurum, Erkan Güleçoğlu, Rıza Kayaoğulları, Güneri Yörükoğlu, Bülent Çam ve Mehmet Cemal Şengün’den oluşuyor.