Alak: Zaman siyaset zamanı değil, birlik zamanı

İYİ Parti İncirliova İlçe Başkanı Ahmet Alak, Türkiye’yi de saran koronavirüs salgınıyla ilgili açıklamada bulundu. Başkan Alak, “Siyasi faaliyetlerimizi asgari düzeye indirmiş durumdayız. Bu sıkıntıları Allah’ın izniyle hep birlikte aşacağız” dedi.

Çin’de ortaya çıkan önce dünyayı ardından Türkiye’yi tehdit eden koronovirüs salgınıyla ilgili İYİ Parti İncirliova İlçe Başkanı Ahmet Alak yazılı açıklamada bulundu. ‘Evde kal’ çağrısını hatırlatan Başkan Alak, şunları söyledi: “Ülkemizin ve dünyamızın içinden geçtiği bu sıkıntılı koronavirüs salgını döneminde hepimiz üzerimize düşeni fazlası ile yapmakla mükellefiz. Bu sebeple İYİ Parti Genel Merkezimizin aldığı Başkanlık Divanı kararı gereğince, siyasi faaliyetlerimizi asgari düzeye indirmiş durumdayız. Olağanüstü bir süreci hep birlikte yaşıyoruz. Bu sıkıntıları Allah’ın izniyle hep birlikte aşacağız. Malumlarınız olduğu üzere koronavirüs salgını nedeniyle Aydın İl Başkanlığı 5 ilçe kongremizi ileri bir tarihe erteledi.”

“EN AZ KAYIPLA ATLATMAK İSTİYORUZ”

Başkan Alak, salgın sürecini en az kayıpla atlatmak istenildiğinin altını çizerek, “Mecbur kalmadıkça kronik rahatsızlığı nedeniyle risk altında olan vatandaşlarımız ve gençlerimiz sokağa çıkmasınlar. 65 yaş üstü vatandaşlarımıza ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımıza yardımcı olmak için kurulan Vefa Sosyal Destek Grubu İncirliova Kaymakamlık binasında hizmet vermektedir. Bunun için Sağlık Bakanlığı Evde Sağlık Hizmetleri iletişim hattı 444 38 33, Alo Polis 155 ve Alo Jandarma 156 ve İncirliova Belediye Başkanlığı iletişim hattı 0256 585 1224 numaralı telefonları arayarak yardım talep edebilirler. Bu günleri hep birlikte en az kayıpla atlatmak istiyoruz. Bu sebeple talimatlara azami uyum bizleri daha sağlıklı kılacaktır. İYİ Parti Genel Başkanımız Meral Akşener ve milletvekillerimizin yakından takip ettiği ve önerilerde bulunduğu bu durumdan tavsiye ve önerilerimize kulak veren ve vatandaşlarımızı düşünen bir iktidar istiyoruz. Yüce Allah, Genel Başkanımız Meral Akşener liderliğinde İYİ Parti iktidarına erişmeyi nasip etsin” dedi.