Akçanal: Hak ettikleri oyu alamadılar

Demokrat Parti’den Efeler Belediye Meclis Üyeliğine kontenjan adayı olan Dr. Betül Akçanal, “Bu seçimde kişi tercihinden çok parti tercihi öne çıktı. Özakcan ve Toyran hak ettikleri oyu alamadı” dedi.

31 Mart yerel seçimlerinde Demokrat Parti’den (DP) Efeler Belediye Meclis Üyeliğine kontenjan adayı olarak gösterilen Dr. Betül Akçanal, başkanlık yarışına DP’den giren Efeler Belediyesi Eski Başkanı Mesut Özakcan ile Söke Belediyesi Eski Başkanı Süleyman Toyran’ın hak ettiği oyu alamadığını söyledi.

Geçmişte İYİ Parti İl Başkanlığı da yapan Akçanal, Mesut Özakcan’ı geçmişten beri tanıdığını, onun ricası üzerine DP saflarında yer aldığını kaydetti. Seçim kampanyası sırasında çok büyük tecrübe edindiğini dile getiren Akçanal, “Bu seçimlerde şansızlık oldu. Genel seçim havasına büründü. İnsanlar adaylardan çok partileri tercih ettiler. Söylemler de genel seçim havasındaydı. Kişi tercihinden çok parti tercihi öne çıktı. Genel ekonomik gelişmeler de seçmenin tavrını belirledi. Süleyman Toyran da çok iyi bir adaydı. Mesut Özakcan da çok iyi bir adaydı. Muğla’da DP’nin Büyükşehir Adayı Mehmet Kocadon’un seçim çalışmalarına da gittim. Genel seçim havasına büründüğü için hak ettikleri oyu alamadıklarını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

“HER ŞEYİ GÖRDÜM”

Bundan sonraki yol haritasına ilişkin de konuşan Akçanal, “Siyaset uzun soluklu bir iş. Bir buçuk yılda siyasette görebileceğim her yeri hızlı öğrendiğimi düşünüyorum. Bir partinin kuruluş aşamasından, bir binanın tutulmasından, il ve ilçe kongrelerine, genel seçimlere kadar, yerel seçimlere kadar pek çok şey gördüm. Milletvekili aday adayı oldum. Siyasette görebileceğim her şeyi gördüm hemen hemen. Gelecek neler getirir bilemiyorum. Önemli olan vatana, millete hizmet edecek, doğru - dürüst insanlarla yola çıkmak. Yol arkadaşlarınız çok önemli. Kendime uygun bir konum bulursam devam ederim” görüşlerini aktardı.