AYTO’dan Kızılay’a kan bağışı

Aydın Ticaret Odası ile Türk Kızılayı arasında düzenli kan bağışında bulunma protokol imzalandı.

Kızılay Derneği Aydın Şube tarafından Ticaret Odası’nın girişine kan alma alanı oluşturuldu. Aydın Ticaret Odası üyeleri, Kızılay’a kan bağışında bulundu. Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken, kan bağışında bulunan bütün üyelere güzel davranışlarından dolayı teşekkür etti.

Kızılay Derneği Aydın Şube Başkanı Bekir Sıtkı Pekmezci, Aydın Ticaret Odası Meclis Başkanı Coşkun Cerit ile düzenli kan bağışında bulunma protokolü imzaladı.

Başkan Cerit, “Ticaret odası olarak üyelerimiz ve ilimiz nezdinde kan bağışına dikkat çekmek amacıyla buğun kan bağışında bulunuyoruz. Kan bağışının insan sağlığı açısından çok önemli. Bir ünite kan ile 3 can kurtarıldığını biliyoruz. Meclis toplantısında yönetim kurulu üyelerimizle birlikte Kızılay’a kan bağışında bulunmaya karar verdik. Üyelerimiz, Kızılay’ın oluşturduğu kan alma alanına gelerek bağışta bulunuyorlar. Bizi yalnız bırakmayan ve kanlarıyla destekte bulunan bütün üyelere teşekkür ederiz” dedi.

Kızılay Derneği Aydın Şube Başkanı Bekir Sıtkı Pekmezci ise, “Ticaret Odası gibi saygın bir yerin kan bağışında bulunması bizleri sevindirdi. Kendi aramızda bir protokol imzaladık. Ticaret odasının bundan sonra düzenli kan bağışında bulunması bizleri gerçekten mutlu etti. İş adamları kanlarıyla umut oldu” ifadelerini kullandı.