AK Partili Arı'dan Arınç'a tepki

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç’ın Selahattin Demirtaş’la ilgili sözlerine Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Sözcüsü Mustafa Arı’dan tepki geldi.


Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Sözcüsü Mustafa Arı, eski TBMM Başkanı Bülent Arınç’ın, eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’la ilgili, “Demirtaş 3-4 yıldır tutuklu. Tutukluluk cezaya dönüşmemeli. Selahattin Demirtaş'ı tanımak veya onu yargılamak için onun yazdığı ‘Devran’ isminde kitap var. Ne olur onu alıp okuyun” sözlerine tepki gösterdi.

SESSİZ KALANLARI ELEŞTİRDİ

Arı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Özgül ağırlığı olduğunu iddia etmiş, dün KHK'lıların durumuna üzüntülerini bildiren, bugünse S. Demirtaş'ın kitabını öven ve tavsiye eden bir zatın bu tezviratları karşısında derin bir sessizlik içindeki çok değerli yol arkadaşlarımız ve teşkilatlarımızın çok değerli temsilcileri. Sükûtunuzun sebebi, bizim vâkıf olamadığımız, olmaya muktedir olamadığımız bir derin hakikat varsa lütfen bizimle de paylaşınız” ifadelerini kullandı.