AK Parti grubu meclise otopark önergesi verdi

Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi, Mart ayı ilk toplantısını gerçekleştirdi. Bir grup meclis üyesi, Aydın genelinde her geçen gün büyük bir sorun haline gelen park probleminin çözümü için yapılan otoparklardan 2014 yılından bu il genelinde toplanan park ücretleri ve park eden araç sayısının açıklanması için meclise önerge sundu.

Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi, Mart ayı ilk toplantısını Büyükşehir Belediye Meclisi Salonu'nda yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun katılmadığı toplantı, Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi ve CHP Efeler İlçe Başkanı Barış Altıntaş başkanlığında yapıldı. Toplantıda görüşülen 35 madde ilgili komisyonlara havale edildi.

Toplantının en önemli maddeleri ise, Kuyucak İlçesi, Aydınoğlu Mahallesi 446 ada, 10 numaralı parsel üzerinde bulunan Yenilebilir Enerji Kaynaklarına Dayalı Üretim Tesisi Alanı (GES) amaçlı imar planı talebinin görüşülmesi ve Nysa Antik Kenti kazı çalışmalarına destek olunması hususun görüşülmesi oldu.

Aydın’ın trafik sorunlarıyla ilgili AK Parti meclis üyelerinden Mustafa Arı, İsmail Sezer, Seda Sarıbaş, Naci Somer, Metin Ertürk, Mehmet Güler, Halit Boran, Kadir Mutlu, ve Zafer Savcı meclise önerge sundu.

Meclise verilen önergede, “Aydın Merkez dahil ilçelerde otopark ve trafik sorunu hayatı çekilmez hale getiriyor. Bütün ilçelerde park edilecek yer, yürüyecek kaldırım ve gidilecek yer kalmamıştır. Aydın Büyükşehir Belediyesi olarak motorlu araç ve yaya trafiğini rahatlatmak için, 2014 yılından itibaren inşaatlardan alınan otopark harcı ve otoparklardan alınan ücretlerin ilçelere göre dağılımı nedir? 2014 yılından itibaren ilçe bazında kaç araçlık otopark açılmıştır” ifadeleri yer aldı.

Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından Başkan Barış Altıntaş, Mart ayı ikinci toplantısının yarın yapılmasına karar verdi.