AK Parti İl Kongresi 18 Ocak'ta

AK Parti Aydın 7. Olağan İl Kongresi’nin 18 Ocak’ta yapılması kararlaştırıldı. Kongrede mevcut Başkan Ömer Özmen’le yola devam kararı alındı. Birlik ve beraberlik vurgusu yapan Özmen, “İnandığımız yolda yürümeye devam edeceğiz” dedi.


Partisinin 7. Olağan İl Kongresi’nin 18 Ocak’ta yapılacağını bildiren AK Parti İl Başkanı Ömer Özmen, görevin yeniden kendisine verildiğini dile getirdi.

Parti il merkezinde basın toplantısı düzenleyen Özmen, zor bir yılın geride bırakıldığına dikkati çekerek, “Bir yandan salgınla mücadele ederken bir yandan da çarkı durdurmadan yatırımları, üretimi ve ticareti durdurmaya gayret ettik. Sosyal devletin gereklerini yerine getiren devletimiz bu süreçte sağlık sisteminin gücüyle dünya devletleri arasında ön plana çıktı. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin etkin ve hızlı karar alma özelliğine hep beraber şahit olduk. Salgınla mücadelenin yanında içeride ve dışarıda terörle mücadelemiz devam etti. Libya’da savaşın seyrini değiştirdik, Suriye’de, Kuzey Irak’ta sınırlarımızı tehdit edenler ile mücadelemiz kararlı bir şekilde devam etti. Mavi Vatan’da enerji kaynağı arayışımız sürüyor, yıl içinde Cumhurbaşkanımız doğalgaz rezervlerinin müjdesini verdi. Milli savunma sanayinde yerlilik oranı hızla yükselmeye devam ediyor. Azerbaycan’da yıllardır Ermeni işgali altında olan toprakların geri alınmasındaki katkımız tüm dünya tarafından biliniyor. Bu süreçte bizden yardım isteyen hiçbir mazlumu geri çevirmedik. Ayasofya’yı tekrar ibadete açarak gençliğimizin hayallerinden birini gerçekleştirdik. Büyük ve güçlü Türkiye’nin inşa edildiği bu süreçte bu hayalimizin de ete kemiğe büründüğünü görüyoruz” diye konuştu.

“2021 ALTIN YILIMIZ OLACAK”

Aydın’da da yatırımların hızlı bir şekilde devam ettiğinin altını çizen Özmen, şöyle konuştu: “Sözünü verdiğimiz birçok vaadimizin temeli atıldı, atılacak. Hafta içinde ilimizde başta Şehir hastanesi olmak üzere devam eden sağlık yatırımları ile ilgili il sağlık müdürümüzden bilgi aldık.2022 yılı sonuna kadar inşallah birçoğunu tamamlamış olacağız.

Yine 2020 yılı içinde hem ana kademelerimizin ilçe kongrelerini, hem kadın ve gençlik kollarımızın ilçe kongrelerini tamamladık. Yaz aylarında salgının imkân verdiği ölçüde kıymetli vekillerimiz ile ilçelerimizde programlar yaptık, hemşerilerimizin yanında olduk.2020 yılı AK Parti’nin 19 yıllık tarihinde en çok üye kaydedilen yıl olarak tarihe geçti.

Şimdi 2021 yılındayız.2021 yılı bizim altın yılımız olacak.2023 hedeflerimize emin ve kararlı adımlar ile yürüdüğümüz, salgından sonra sahada daha çok görüneceğimiz bir yıl olacak. İlçe Başkanlarımız ile bu yıl yapacağımız çalışmaları planlamaya başladık, salgın sonrası bahar aylarının ve Ramazan ayının hazırlıklarını yapıyoruz. Önümüzdeki dönem az önce de ifade ettiğim gibi 2023’e giden süreçte büyük bir önem arz etmektedir. Bu süreç büyük ve güçlü Türkiye’nin tahkim edildiği, lider ülke Türkiye hedefine daha da odaklanacağımız bir dönem olacaktır.”

KONGREYE DAVET ETTİ

AK Parti’nin bu dönemde millete öncülük etmek gibi tarihi bir sorumluluğu olduğuna işaret eden Özmen, “Hukuk ve ekonomi alanındaki reform çalışmalarımız ile 2021 yılına başlayacağız. Bir müddet önce başlanan ancak salgın nedeniyle tekrar ertelenen il kongrelerimiz inşallah 13 Ocak’ta tekrar başlıyor. İlimizin kongresi de nasip olursa 18 Ocak 2021 Pazartesi günü saat 11.30’da Aydın Atatürk Spor Salonunda gerçekleştirilecektir. Bu vesile ile tüm hemşerilerimizi 7.Olağan kongremize davet ediyoruz. Kongremizde salgın kurallarına uyacağız, temizlik ,maske ve mesafeye riayet edeceğiz. Aynı gün ve saatte gerçekleşecek kongrelere Genel Başkanımız/Cumhurbaşkanımız canlı bağlantı yoluyla katılacaktır. Yine tüm illerdeki kongrelerimize genel başkan yardımcılarımız da katılacaktır.

Bu vesile ile 7.Olağan Kongre sürecimizde de bu emaneti taşıma görevini bize tevdi eden başta Genel Başkanım/Cumhurbaşkanım Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Teşkilat Başkanım Sayın Erkan Kandemir’e, Ege bölgesi koordinatörü Sayın Murat Baybatur’a ve Aydın İl Koordinatörümüz Sayın İsmail Kaya’ya teşekkür ederim” görüşlerini dile getirdi.

Özmen, Aydın milletvekilleri Mustafa Savaş, Bekir Kuvvet Erim, Metin Yavuz ve Rıza Posacı ile il yöneticilerine, mevcut ve eski ilçe başkanlarına, il kadın ve gençlik kolları başkanları ile belediye başkanlarına teşekkür etti.

“DOSTLUKLARI ÇOĞALTIP, DÜŞMANLIKLARI AZALTACAĞIZ”

2023’e giden yolda sorumluluk taşımak isteyen birçok isimle görüştüklerini kaydeden Özmen, sözlerini şöyle tamamladı:

“Bu sürece destek vermek isteyen birçok arkadaşımız var. Bu vesileyle büyük ve güçlü Türkiye’nin inşası yolunda ben de varım, destek olmak istiyorum diyen arkadaşlarımızın da bizimle irtibata geçmesini rica ediyorum. Son söz olarak, partimizin kuruluşundan bugüne bu emaneti taşımaya gayret eden üyesinden milletvekiline, bakanından sandık müşahidine, gencinden yaşlısına emeği geçenler ile biz büyük bir aileyiz, kutlu bir davanın mensuplarıyız. Rabbim izin verdiği müddetçe nasıl bugüne kadar hep birlikte gayret ettiysek, bundan sonra da makamımız ne olursa olsun, birlik ve beraberlik içerisinde dostlukları çoğaltarak, düşmanlıkları azaltarak, safları sıklaştırarak inandığımız yolda yürümeye devam edeceğiz.”

Basın toplantısına AK Parti Aydın milletvekilleri Mustafa Savaş, Bekir Kuvvet Erim, Metin Yavuz ve Rıza Posacı, il kadın ve gençlik kolları başkanları, ilçe başkanları, belediye başkanları ve partililer katıldı.