AK Parti'den temayül yoklaması

AK Parti Aydın Teşkilatı, yerel yönetim seçimlerindeki adayların belirlenmesi için temayül yoklaması gerçekleştirecek. Elektronik ortamda yapılacak yoklamanın sonuçları Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunulacak.

31 Mart 2019’da yapılacak yerel yönetim seçimleri için siyasi partilerin aday belirleme süreçleri tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda, AK Parti Aydın Teşkilatı’nda temayül yoklaması yapılacak.

AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, yaptığı açıklamada, 18 Kasım’da Atatürk Spor Salonu’nda yapılacak temayül yoklamasının internet ortamında yapılacağını, elektronik ortamda oy kullanılacağını açıkladı. Temayül yoklamasında ana kademe, kadın kolları ve gençlik kollarının il ve ilçe yöneticileri ile mahalle başkanlarının oy kullanacağını aktaran Özmen, oy kullanma işleminin 10.00 ile 16.00 saatleri arasında gerçekleşeceğini kaydetti. Oylama, elektronik ortamda yapılacağı için sayım konusunda da sıkıntı olmayacağını dile getiren Özmen, saat 16.30’da sonuçların Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ulaşacağını bildirdi.

Özmen, teşkilatın öngörüsünün ortaya konması açısından temayül yoklamasının önemine işaret etti.