AK Gençler çöp toplayıp çevre temizliğine dikkat çekti

AK Parti Aydın İl Gençlik Kolları, 81 ilde eş zamanlı olarak Efeler’de AYMAS Galericiler Sitesinin karşısında bulunan yürüyüş yolunda çevre temizliği yaparak farkındalık oluşturdu.

Çevre temizliğine dikkat çeken AK Gençler, kolları sıvayıp yürüyüş yoluna atılan çözleri topladı.

İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Sercan Akdağ, “AK Parti Gençlik Kolları olarak, bugün çevre ve doğa temizliğine duyarlılık oluşturmak adına, ‘AK Gençlik Çevre Hareketi’ sloganıyla 81 ilimizi kapsayan eş zamanlı örnek bir etkinliğe imza atıyoruz. Daha yaşanabilir kentler ideali altında teşkilatımız, belediyelerimiz ve aramızda bulunan konuklarımızla bu farkındalık hareketimizi kentlerimizi çöplerden arındırarak başlatıyoruz. Bilmemiz gerekir ki, asıl temizlik kirletmemektir. Bizler gelecek nesillerimize daha temiz bir doğa bırakmak istiyorsak, yarının doğasını bugünden korumaya başlamalıyız. Bütün vatandaşları çöp konusunda daha duyarlı olmaya davet ediyoruz” dedi.

Konuşmanın ardından gençler, yürüyüş yolunda çevre temizliği yaptı. Ayrıca Aydın’da 17 ilçede de aynı saatte çöp toplama etkinliği gerçekleştirildi.