670 öğrenci aynı sofrada buluştu

Aydın'ın Efeler İlçesi'nde 670 öğrenci, 'Okulumla Sosyalleşiyorum' projesi kapsamında aynı sofrada oturup kahvaltı yaptı.

Efeler İlçesinde dezavantajlı vatandaşların yoğun olarak yaşadığı Osman Yozgatlı Mahallesinde bulunan Ahmet Şerife Sanlı Ortaokulu, ´Okulumla Sosyalleşiyorum´ projesi kapsamında öğretmenler ve Okul Aile Birliğinin desteğiyle okul bahçesinde kahvaltı düzenledi.

Okul bahçesinde gerçekleştirilen kahvaltıya, Aydın İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bahameddin Karaköse, Efeler Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Hüseyin Pınarcı, öğretmenler, 5, 6, 7 ve 8’inci sınıflarda okuyan öğrenciler katıldı. Okulda bulunan 670 öğrenci sıraya girip öğretmenleri tarafından dağıtılan kahvaltıyı alırken bazı öğrenciler de kahvaltının dağıtımda öğretmenlerine yardımcı oldu. Aynı masalarda bir araya gelen öğrenciler, ilk kez aynı lezzeti tatmanın mutluluğunu yaşadı.

Kahvaltıda öğrencilere simit, peynir, zeytin, domates, salatalık, mandalina ve meyve suyu ikram edildi.

Müdür Kardeş, " Okulumla Sosyalleşiyorum projesi kapsamında 670 öğrencimizle beraber aynı yemeği tatma uğrunu hep beraber böyle bir organizasyon yaptık. Öğrencilerimizin birbirlerini tanıması, kaynaşması, birlik ve beraberliğini arttırması için yapmış olduğumuz kahvaltı güzel oldu. Bütün öğrencilerin aynı lezzeti tatmaları bizleri sevindirdi. Katkılarından dolayı okul aile birliğine, öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. " dedi.

Okul Müdürü Kardeş, kahvaltının düzenlenmesinde büyük katkısı olan Okul Aile Birliği Başkan Yardımcısı Yüksel Şeşen’e teşekkür plaketi verdi.