62 yıldır galericilik yapıyor

Efeler’de yaşayan 86 yaşındaki Sebahattin Gezer, 1957’den beri araç alım satım işiyle uğraşıyor. Galericiler Sitesi’nin en yaşlı üyesi olan Gezer, “Uzun soluklu ticaret hayatının sırrı dürüstlüktür” dedi.

Efeler’de yaşayan 86 yaşındaki Sebahattin Gezer, 62 yıldır oto galericiliğiyle uğraşıyor. AYMAS Galericiler Sitesi’nin ‘en yaşlı üyesi’ unvanına sahip Gezer, bunca zamandır ticaret hayatının içinde olmasının sırrının dürüstlük ve çalışkanlık olduğunu söyledi.

Gazetemize konuşan Gezer, aslen Çineli olduğunu ancak 7 yaşından beri Aydın merkezde yaşadığını anlattı. Cumhuriyet İlkokulu’nun ardından Sanat Okulu’nun orta kısmından mezun olduğunu kaydeden Gezer, 1954’te askerlik görevini tamamladığını ifade etti. 1957’de otomobil alım satımına başladığını aktaran Gezer, “1965’te Aydın’ın ilk açık oto galerisini ben kurdum. O zamandan beri kamyon, kamyonet, cip ve otomobil gibi vasıtaların alım satımıyla uğraşıyorum. 1968’de Gezerler Motor Yenileme Atölyesi’ni kurdum. 1987’de Nazilli’de motor yenileme üzerine atölye açtım. Oto alım satım işi devam ederken bir süre inşaat müteahhitliğiyle uğraştım. Şimdilerde ağırlıklı olarak galerimde traktör alıp satıyorum. Eskiden galerim kent merkezindeydi. 20 yılı aşkın süredir AYMAS Galericiler Sitesi’nde faaliyet gösteriyorum. Bu yılın sonu itibarıyla da ticaret hayatına elveda demeye hazırlanıyorum. Hâlihazırda Galericiler Sitesi’nin en kıdemli üyesiyim” dedi.

İSTİKRARIN PÜF NOKTALARI

Ticarî yaşamı boyunca ‘Sözümüz senettir, senedimiz namustur’ ilkesiyle çalıştığının altını çizen Gezer, “Ticarette işin başında bulunmak çok önemlidir. Ben bu yaşıma karşın sabah 8’de dükkânımı açıyorum. Ticaret arenasındaki istikrarımı dürüstlüğüme ve çalışkanlığıma borçluyum. Farklı illerdeki ticaret erbaplarıyla da sağlıklı bir iletişimim var. İcradan mal almam. Faiz para vermem. Vakfın malında kirada oturmam. Ticarette taahhütlerinizi yerine getirmek çok önemli. Tüm gençlere prensipli olmalarını tavsiye ediyorum” ifadelerini kullandı.