160 bin liralık ilaç gibi yardım

Efeler Belediyesi’nin ilçede faaliyet gösteren 41 amatör spor kulüplerine toplam 160 bin lira nakdi yardımda bulundu. Törende, Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan, 2017-2018 sezonu amatör spor kulüplerine destek çekini ASKF Başkanı Hasip Arıkan’a takdim etti.

Efeler Belediyesi Meclis Salonunda düzenlenen törende Efeler ilçesinde faaliyet gösteren amatör spor kulüplerine toplam 160 bin lira nakdi yardım yapmasını öngören Plan ve Bütçe Komisyonu raporu belediye meclisinde oy birliğiyle kabul edildiği açıklandı. 160 bin liralık nakdi yardım için düzenlenen törene 41 amatör spor kulübünün başkanları ve yöneticileri katıldı.

Törende konuşma yapan ASKF Başkanı Hasip Arıkan, Efeler ilçesinde faaliyet gösteren 41 amatör spor kulübünün sezonun en önemli günlerinden birini yaşadığını söyledi. 41 kulüp başkanı hiçbir karşılık beklemeden bir sevda uğruna tüm zamanını, sosyal hayatını ve cebindeki bütün parasını kulübe harcadığını ifade eden Arıkan, “Kulüp başkanları yapmış olduğu fedakarlığın karşılığını şu anda Efeler Belediyesi’nin kendine vermiş olduğu değerin gurunu yaşıyor. Kulüplerimiz kendilerine emanet edilen her yaş grubunda kız ve erkek sporcuları, donanımlı ve yetişmiş antrenörler tarafından ruhsal ve fiziksel gelişiminin yanında çevreye duyarlı, insana saygılı, içki, kumar, sigara gibi kötü alışkanlıklardan uzaklaşmış iyi bir birey olarak topluma kazandırıyor. Küçük yaşta sporla ilgilenen her gencimiz, bu alışkanlığı yaşantısı boyunca devam ettirmektedir. Kulüplerimiz her sezon olduğu gibi bu sezon da bütün giderlerini çevresindeki arkadaşlarından, dostlarından karşılamak zorunda kaldı. Stres dolu şu günlerde Efeler belediyesinin yapmış olduğu nakdi yardım adeta ilaç gibi gelmiş bizleri yoğun bakımdan çıkarıp normal hayata döndürmüştür” dedi.

“AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE DESTEKLERİMİZ ARTACAK”

Efeler Belediye Başkanı Özakcan, 2017-2018 sezonunda sınırlı bütçelerine rağmen 160 bin lira amatör spor kulüplerine destekte bulunduklarını söyledi. Önümüzdeki yıllarda bu destek miktarının artacağını ifade eden Başkan Özakcan, “İlçe belediyeleri olarak amatör spor kulüplerine yardım yapma yetkisi ve sorumluluğumuz var. Bu sosyal ve toplumsal sorumluğumuzun bir gereği olarak özellikle amatör spor kulüplerine malzemeden nakde kadar destek ve yardımlar bugüne kadar şahıs içinde oldu. Spor demek centilmenlik, nezaket, saygı, spor ahlak, kardeşlik, birlik demek. Bu bağları ve değerleri yeni yetişen gençlerimizde de geliştirmek ve onları kötülüklerden uzaklaştırmanın bir aracı olarak sporu görmemizden dolayı amatör spor kulüplerine bu destek ve yardımı belediye meclisimizin almış olduğu oy birliği kararla gerçekleştirdik. ASKF Başkanı Hasip Arıkan, 160 bin lirayı kulüplerin ihtiyaçları doğrultusunda paylaşım yapmasını istedik. O da ihtiyaçlar doğrultusunda paylaşımda bulundu” diye konuştu.

Amatör Lig takımlarına 60 bin 500 lira, Birinci Amatör Küme takımlarına 51 bin lira, İkinci Amatör Küme takımlarına 39 bin lira, futbol dışı faaliyet gösteren takımlara 10 bin lira olmak üzere toplamda 160 bin lira nakdi yardım yapıldı.

ASKF Başkanı Hasip Arıkan, Efeler Belediye Başkanı Özakcan’a teşekkür plaketi takdim etti ve kulüp başkanları toplu fotoğraf çekindi.