10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlandı

Aydın’da 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Aydın Gazeteciler Cemiyeti tarafından Valilik önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk kondu. Ardından Vali Hüseyin Aksoy ziyaret edildi.


Aydın’da 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlandı. Valilik önündeki Atatürk Anıtı’na çelen koyan Aydın Gazeteciler Cemiyeti (AGC) yöneticileri, saygı duruşunda bulunarak, İstiklâl Marşı’nı okudu.

AGC Yönetim Kurulu Başkanı Semra Şener, burada yaptığı konuşmada, koronavirüs salgınının yerel basına etkilerinden söz etti. Bu süreçte basına yönelik birtakım düzenlemelerin yapıldığını ancak bunların yeterli olmadığını kaydeden Şener, kısıtlı gelirlerle çok büyük bir bütçenin yönetilmeye çalışıldığını anlattı.

“BAŞARACAĞIZ”

Basının yasama, yürütme ve yargıdan sonra dördüncü güç olduğunu, bir kamu görevi yapıldığını vurgulayan Şener, “Madem dördüncü gücüz o gücü bize hissettirecek yasalar, düzenlemeler istiyoruz. Meslektaşlarının öneri ve beklentilerini dosyalarımızda biriktiriyoruz. Vekiller, bakanlıklar, partiler, TBMM nezdinde ulaştırmamız gereken yerlere ulaştırıyoruz. Biz başaracağız. Türk basını, şimdiye kadar girdiği her sınavdan alnının akıyla çıkmıştır, bundan sonra da çıkacaktır” diye konuştu. Buradaki törene, Jeoloji Mühendisleri Odası İl Temsilcisi Hasan Kuru ile AYESOB eski Başkanı Hulusi Akşit de katıldı.

Şener başkanlığındaki AGC heyeti, daha sonra, Aydın Valisi Hüseyin Aksoy’u makamında ziyaret ederek, bir süre görüştü.