Semih Başkar

Semih Başkar

“Halk, Çerçioğlu’nu baş tacı yapmış”

Merhaba sevgi okuyucularımız.

Bozdoğan İlçesi'ne bağlı Alamut Mahallesi halkı, mahalleye verdiğihizmetlerden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'na yemekdüzenleyerek teşekkür etti.

***

Aydın’dan yerel gazetedeki arkadaşlarla birlikte biz de katıldık.

Tabi biz köye başkan gelmeden yaklaşık bir 30 dakika öncedengitmiştik. Herkes çoluk çocuk başkanı bekliyordu. O kadar çok güzelhazırlanmışlar ki, biz de aralarında geziyoruz. Bi ara kulak misafiri oldum.

***

“Ayşe abla bugün ben bu elbiseyi giydim ya başkana ayıp olmaz demi,kınamaz demi bizi diye kendi aralarında fısıldaşıyorlardı. Biz köy kızıyızneden yadırgasın ki, diğer yerde duran teyze ise Allah razı olsun bak bizimiçin işini gücünü bıraktı buraya geliyor(tabi bu teyze kendi kendinesöyleniyor) diğer grupta ise, kızım telefonun şarjı var demi. Bak beni ablamlagüzel çek Facebook ta profil fotoğrafı yapacağım.

Yani o kadar çok heyecanlı bir bekleyiş vardı ki hele de bide çiçekmevzusu ben vereceğim sen vereceksin yok ben eşarbı takayım derken BaşkanÇerçioğlu makam aracıyla alana geldi.

***

Daha Başkan Çerçioğlu araçtan inmeden hemen atıldı bizim köyünkadınları. Başkanım başkanım hoş geldin. Biraz önce çiçek için bir biriyleyarışanlar her birinin elinde çiçek başkana çiçek attılar. Öyle bir sevgiselivardı anlatamam. Sanki bayram yeri…

***

Başkan Çerçioğlu’nu o kadar çok seviyorlar ki ara ara içlerindeduygusal anlar da yaşanıyor. Göz yaşları sel oluyor anlayacağınız. Sonuçtaonlar Topuklu Efelerini görmeye, sarılmaya, kucaklaşmaya gelmişler. O kadar çokseviyorlar arada bir de ‘Başbakan Özlem, başbakan Özlem’ diye haykırıyorlar…

***

“Halkıyla bütünleşmiş”

Halk, inanın Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nubaş tacı yapmış. O artık halkıyla bütünleşmiş. Bu güne kadar sayısızca o kadarçok açılış, temel atma, toplantıya gittim ki her gittiğim yerde de durumaynıydı.

***

Hatta iddia ediyorum diğer illerde Aydın Büyükşehir Belediye BaşkanıÖzlem Çerçioğlu kadar sevilen bir başkan yoktur.

***

Bu sevginin nedenini ise şöyle sıralayabilirim;

Başkan Çerçioğlu göreve geldiği günden bu güne kadar verdiği hersözü yerine getirdi.

Vatandaşlarla çarşıda, pazarda, mahallede, köyde, kısacasıvatandaşının yanında olmak için hep ayağına gitti. Onların istek dilek vetemennilerini hep yerinde dinledi, birebir şahit oldum, çözülmesi içintalimatlar verdi. Belediyecelik sadece iyi günde değil kötü gününde devatandaşların yanında olmaktır dedi. Bunun için çaba ve gayret gösterdi. Beninanıyorum ki bundan sonra da bu gayret ve çabaları artarak devam edecektir.

***

Kötü günde demişken,

Biliyorsunuz Aydın ekonomisinin %50 si tarıma dayalı. Çiftçilerimizgerçekten çok zorumda. Vatandaş, cebimde 1 lira ya var ya yok diyor. Ne yaptıBaşkan Çerçioğlu, Büyükşehir Belediyesi olarak çiftçinin her zaman yanındayızdiyerek tarımla uğraşan çiftçimize destek oldu. 10 ve altında büyükbaş hayvanıolan 650 aileye 12 bin balya kuru yonca otu dağıttı ve dağıtmaya devam ediyor.

***

Sakız Koyunu

Diğer yandan hemen arkasından bir proje sürprizi patlattı. SakızKoyunu. En verimli süt imkanını sağlayan Sakız Koyununu köyden mahalleyedönüşen yerleşim noktalarında vatandaşlara dağıtacaklarını ifade eden BaşkanÇerçioğlu; “Tarım Daire Başkanlığımız tarafından yürütülecek olan bu projeylekırsala desteğimizi arttırarak devam ettireceğiz. Sakız koyunu projesi ilekırsaldaki ocakların ekonomisine destek sağlayacağız. Kalkınmayı kırsaldanbaşlatıyoruz. Kasım ayında dağıtıma başlayacağız” dedi.

***

Çiftçinin yanında oldu.

Ne oldu? Çiftçilerimiz bir nebze de olsa rahat nefes aldı. Kötü müyaptı? Çiftçisinin yanında oldu ve olmaya da devam edecek. Ama bakıyorumüzülerek ifade ediyorum çekemiyorlar. Art niyetli o kadar çok insan var ki, eyapamadılar ya ondan. Çekemiyorlar. Ben, benim vatandaşıma hizmet edene saygıduyarım. Sayın Özlem Çerçioğlu’na daAydın’a kazandırdığı vizyon için saygı duyuyorum teşekkür ediyorum. Kim hizmetederse ben ona saygı duyarım. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Özlem Çerçioğlu’nubu projesi nedeniyle bir kez daha tebrik ediyorum.

***

Yarası olan gocunur.

Son günlerde taşlıyorlar da taşlıyorlar.

Hep bana soruyorsunuz ya doğru mu sen bilirsin aslı var mı yok mu?

Söyleyeyim.

Lafım onlara yarası olan gocunur. Sayın Özlem Çerçioğlu gocunmuyor.Neden? Çünkü yarası yok. Hani biri bişi der ya senin hakkında bir konu hakkındasöylenen sözden, takınılan tavırdan, bu konu ile şöyle ya da böyle ilgisibulunan kimse alınır. Konu ile uzaktan yakından hiçbir ilgisi bulunmayan kimsene alınır, ne de gocunur. Başkanın yarası yok ki gocunsun.

***

Hiç unutmam Başkan Çerçioğlu’nun bundan tam 3 yıl önce söylediği birsöz vardı: “Birinci önceliğimiz hizmet etmek olacaktır. Tek amacımız insan odaklıolarak Aydın'a hizmet etmek. Sizler için, Aydın için, çocuklarımız vegençlerimiz için tüm gücümle çalışmaya devam edeceğim” demişti.

***

Görünen köy kılavuz istemez

Başkan Çerçioğlu bugüne kadar verdiği her sözün arkasında oldu. Yerigeldi günde 18 değil 24 saat çalıştı. Neden? Hizmet aşkı için. Neden? Bizleriçin. Ne söz verdiyse yaptı. AydınBüyükşehir Belediye Başkanı Sayın Özlem Çerçioğlu’nun bugüne kadar yaptığıhizmetler ortada. Ama nedense görmek istemeyenler var. Ben bunu anlatmakistiyorum. Belki bu yazılarımdan dolayı beni de eleştirmek isteyebilirsiniz amadedim ya ben hizmet edene saygı duyarım…

Meyve veren ağacı ne kadar taşlarsan taşla o meyve yenidençıkacaktır. Daha onlarca hazırlık aşamasında projeler var. Sonuçta her şey benim yaşadığım kentiçin.

Bize de bu projelere destek vermek düşer.

Kalın sağlıcakla…