Semih Başkar

Semih Başkar

“HİZMET İÇİN BİRLİK VE BERABERLİK RUHU”

Merhaba sevgi okuyucularımız.Dün Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale'yle birlikte Aydın Büyükşehir ve İncirliova Belediyeleri Hizmet Merkezi’nin temelini attı.

***

Bende oradaydım. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Özlem Çerçioğlu’nun şu sözleri inanın beni çok duygulandırdı."Biz belediye başkanları tüm vatandaşlarımıza adil ve eşit hizmet ederiz. Bugün de burada bunun örneğini yaşıyoruz. Burası İncirliova Belediyesi'ne ait. 7 bin 300 metrekare alanda, 11 milyon 500 bin TL'ye mal olacak binayı Aydın Büyükşehir Belediyesi olarak biz yapacağız ve ortak kullanacağız. Bu binada sizlere hizmet vereceğiz. Biz buraya hizmet etmek için geldik. Bu bina bittiğinde İncirliovalılar daha hızlı ve konforlu hizmet alacak. Tüm belediye başkanlarımızın hiçbir siyasi parti ayrımı yapmadan çalıştığını düşünüyorum. Vadeden değil icraat yapanız. Buradan Turist Ömerlere sesleniyorum. Gelin siz de hizmet edin.”

***

İncirliova Belediye Başkanı Sayın Gürşat Kale ise şu sözleri söyledi: “Biz hep söz verdik. Görev süremiz bitene kadar hep hizmet edeceğiz demiştik. İşte bu bina hizmette birlik, beraberlik ruhunun en önemli örneklerinden olacak. İnşallah memleketimize iyi hizmetlerin başlangıcı olacak. Böyle bir yatırımın yapılması konusunda bizlere önderlik eden büyükşehir başkanımıza İncirliova halkı adına teşekkür ediyorum"

***

Şimdiye kadar gördüğüm açılışlarda alışılmışın dışında bir ilke imza atılmış oldu. Burada birlik ve beraberlik duygusu vardı. Bırakın CHP-MHP bir yana halkı için, hizmet için siyasi kimliklerini bir yana bırakmış hizmet aşkı olan 2 belediye başkanı vardı.

***

Diğer yandan daha alana gelmeden bir kalabalıktı bir kalabalık inanın mahşer alanı gibi. Bırakın siz töreni bir yana onlar Topuklu Efelerini görmeye sarılmaya kucaklaşmaya gelmişler. O kadar çok seviyorlarmış ki o bizim kızımız, o bizim canımız, o bizim her şeyimiz diyorlar sorduğumuzda. Çoluk çocuk gelmişler. Her biri başkan Çerçioğlu ile fotoğraf çektirebilmek için adeta birbirleriyle yarışıyorlardı. Öyle bir sevgiseli varı ki anlatamam. Ama şurası gerçek İncirliovalılarda Başkan Çerçioğlu’nu çok seviyor ve gönüllerde taşıyor…

***

Sayın Gürşat Başkanın da hakkını yememek lazım o da vatandaşıyla bir bütün olmuş bir abi bir kardeş olmuş onlarla iç içe olmuş. İncirliovalılar onu da bağrına basmış. Yani anlayacağınız bu başkanlar halkın özgüvenin kazanmışlar.

***

“İncirliova halkı baş tacı yapmış”Her zaman şunu söylerim eğer bir belediye başkanıysanız çevrenizdeki ve yaşam alanınızdaki her şeye değer vereceksiniz. Bu bir ağacın dalı da olabilir, gittiğiniz hayvan barınağı ve içindeki hayvanlar da. Siz böyle olursanız bu halk sizi baş tacı yapar. İncirliova’da da ben bunu gördüm ve yaşadım.

***

Şimdi ben bugünkü köşemde bir şeyler anlatmaya çalıştım. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun İncirliova’da yaptığı açılışı, oradaki vatandaşlarımızın duygularını ve yerinde yapılan hizmetleri anlatmaya çalıştım. Ama eminim ben her defasında söylüyorum. Eleştirirler eşleştirirler eleştirirler… “Meyve veren ağaç her zaman taşlanır” derim.

***

Buradan şunu söylemeliyim. Her defasında çok kere Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na yok efendim hizmet etmiyor. Yok efendim kendi partili belediyelere hizmet ediyor falanda filanda. Bak ne diyor Gürşat başkan “Bu bina hizmette birlik, beraberlik ruhunun en önemli örneklerinden olacak.” yeterlimi bence yerinde ve çok anlamlı bir söz. Beraberlik bu kadar basit…

***

Siz diğer belediyeler lafım size, siz neden ekip olmak yerine hep eleştiriyorsunuz? Neden rakip olmaya çalışıyorsunuz? Vatandaş sanmayın ki bu durumdan çok memnun, olan vatandaşa oluyor. Hizmet alamıyor. Hadi bırakın hepiniz siyasi kimliklerinizi bir yere sonuçta vatandaş hizmet alacak. Siz gittiniz de Büyükşehir size hayır mı dedi, ya da olmayacak bir şeyi olur mu dediler.

***

Umarım ileri ki zamanlarda birlik ve beraberlik içinde olur ekip olarak çalışırsınız. Siz böyle olursanız vatandaş sizi baş tacı yapacaktır. Bu kent hepimizin. Bu kentin değerlerine sahip çıkmalıyız. Beraber büyümeliyiz. Ben değil biz yaptık mantığıyla hareket etmeliyiz… Sonuçta hizmet için seçilmiş kişilersiniz. Anlatmak istediğim birlik olalım. Birbirimizi rencide etmekle bir fayda sağlayamayız.

Kalın sağlıcakla…