Erdal Gündüz

Erdal Gündüz

15 TEMMUZ DOSTA DÜŞMANA 'TÜRKİYE GEÇİLMEZ' DEDİRTTİ

Dün 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde Aydın'da da şehitlerimizi andık. Aydın Valiliğinin düzenlediği anma programı çerçevesinde şehitlikler ziyaret edildi, Bey Camii'nde şehitlerimizin ruhu için mevlidi şerif okundu. Aydın Atatürk Kent Meydanı'nda 'Türkiye geçilmez' adlı program ve 15 Temmuz belgeseli Aydınlılar tarafından ilgi ve gururla izlendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın halka hitabına takiben gece boyunca marşlar ve videolar eşliğinde temsili demokrasi nöbetleri tutuldu.

5 YIL ÖNCE YAŞANAN İHANET KALKIŞMASI

15 Temmuz 2016 günü ülkemizde yaşanan FETÖ'cü darbe girişiminde halkımız birlik ve beraberlik örneği göstererek tüm dünyaya gücünü göstermiştir. Yıllar boyu devletin tüm kadrolarına sızarak fırsat kollayan Gülen Cemaati'ne mensup hainler kötü emellerini gerçekleştirmek için beş yıl önce dün darbe girişiminde bulunarak hem vatana hem de halkımıza ihanet etmişlerdir. Darbe girişinin yaşandığı gece saatlerinde örgüt içinde haberleşerek harekete geçen hainler başta İstanbul, Ankara gibi stratejik öneme sahip kentlerde ülkeyi ele geçirmeye kalkıştı.

Devletin televizyon kanalı olan TRT ekranlarında hazırladıkları bildiriyi 'Yurtta Sulh Konseyi' adıyla yayınlatmışlardı. Televizyon ekranlarından yayınlanan bu bildiriyle birlikte vatandaşlar endişeye kapılmıştı. Zaten hainlerinde istediği tam buydu. Çünkü geçmişte yaşanan askeri darbeler ve bıraktığı acı izler o yılları yaşayan vatandaşların hafızalarından asla silinmemişti. Olası bir darbe de ülke hem ekonomik hem de halkta moralman çöküntü yaşayabilirdi.

Hainler öylesine ince hesaplar yaparak bu güne hazırlanmışlardı. Ordu içerisinde FETÖ terör örgütüne mensup hainler devletin her türlü olanaklarını kullanarak harekete geçmişlerdi. Öyle ki, devlete ait savaş uçakları, helikopterler, tanklar, zırhlı araçlar, silahlar ve iletişim organlarını kullanmışlardı. İstanbul'da boğaz köprüsünü trafiğe kapatarak darbenin ilk adımlarını atmışlardı.

O saatlerde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan televizyon ekranlarına çıkarak halkımızı meydanlara, havaalanlarına, sokaklara çıkmaları için çağrıda bulundu. Bunun üzerine vatanseverler sokaklara dökülerek kahramanlık gösterdiler. Boğaz köprüsüne akın eden halkın karşısına hain örgütün talimatıyla orada bulunan sözde askerler yaylım ateşi atarak onlarca kişiyi şehit ettiler.

Devamında tanklarla otomobilleri ezerek halkı püskürtmeye çalıştılar. Ayrıca Ankara'da da eyleme geçen hainler Gölbaşı'nda bulunan Özel Harekât yerleşkesine de havadan ve karadan saldırarak oradaki kahramanlarımızı şehit etmişlerdi. Daha sonra Cumhurbaşkanlığı konutunun bulunduğu Beştepe'ye ve akabinde Türkiye Büyük Millet Meclisi binalarını da savaş uçakları ve helikopterle bombalamışlardı. Gecenin ilerleyen saatlerinde kahraman halkımızın verdiği desteklerle hainler birer birer yakalanarak derdest edildi. Kısacası hainler emellerine ulaşamadı. Çünkü bu büyük millet hem onlara hem de tüm dünyaya 'Türkiye Geçilmez'' diyerek mesaj verdi.