Serdar Şenol

Serdar Şenol

KAR SEVİNCİ

Bölgemiz son zamanlarda kurak geçen kış mevsiminde yağan karla nefes aldı.

İklim değişikliğinin daha da çok yaşandığı şu günlerde yağmura ve kara hasret kalanlar bir nebze de son yağışlarla yüzleri güldü. Geçtiğimiz hafta içinde yağan yağmurlar sıcaklığın etkisi ile boşalan barajları bir nebze doldurdu.

Aydın'ın doğu kesimlerine ve yüksek kesimlerine yağan kar sevince neden oldu. Dağların yüksek kesimleri beyaza kaplandı. Bazı cadde ve sokaklar beyaza büründü. Ekili arazilere, barajlara, göllere, nehirlere bu yağışın elbette önemli katkısı olacaktır. Ege Bölgesinin kıyı kesimlerinde görülen sıcaklıklara alışan insanımız kar ile birlikte birazcık maalesef üşüdü.

Bölgemizin kıyı kesimleri karla fazla tanışmadığı için yüksek kesimlere yağan kar kartpostallık görüntüler oluştu. Kısıtlama olmasına rağmen yüksek kesimlerde yaşayan halkımız kartopu oynayıp hasretlerini giderdi. Yaz bölgelerimizden olan Kuşadası civarına bile lapa lapa kar yağdı. Çocuklar parklarda ve evlerinin önünde kartopu oynarken gençler de kendi aralarında eğlenceli vakit geçirdi.

Belediye ekipleri yağan karın olumsuzluklara neden olmaması için tedbirlerini sürdürdü. Ekipler herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmamak için 24 saat esasına göre görev yaptılar. Görevliler ayrıca kar sebebiyle yiyecek bulamayan sokak hayvanları için de mama bıraktılar.

Kalın sağlıcakla…