Hüsamettin Kaçar

Hüsamettin Kaçar

HAYAT EVE SIĞAR

HES kodu artık günlük yaşantımızın bir parçası oldu. Önceden TC kimlik numaralarımız vardı şimdi ikincisi HES Kodumuz oldu.

Günlük yaşantımızda bir iş yerine girerken TC soran yok HES Koduna göre işlem yapan iş yerlerinde sistem oturmaya başladı. Kimisi ateş ölçer kimisi HES Kodu ister. Benim berberim Bülent Kovacı kardeşimiz bu hastalığa karşı mekânında tüm önlemlerini almış hatta HES Kodu olmaya tıraş bile yapmıyor. Böylesine duyarlı kardeşimizi kutluyoruz.

HES kodu ve ateş ölçme işi her taraf için olmalı diye düşünüyorum.

Bu pandemi belasından kurtulmak için herkes büyük küçük üstüne düşen görevi yapmalı. Ne deniliyor maske mesafe temizlik bunlar hepsi vatandaş tarafından uygulanıyor mu maalesef hayır.

Özellikle maske takmak günlük yaşantımızın olmazda olmazı ama ne yazık ki maske takmanın önemini hala anlayamadık.

Burnunu kapatmayanlar çenesine takanlar yasak olmasına rağmen kapalı yerlere maskesiz girmeye çalışanlar kimisi de mazereti hazır arabada vardı unuttum gibi geçersiz nedenler dirseğe koluna takıp gezenler elinde tutanlar Covid'e meydan okurcasına takmayanlar da olduğunu görüyoruz.

Böyle kişileri nazikçe uyardığınız zamanda ters ters bakıp sana ne diyenleri de görüyoruz maalesef.

Birlik beraberlik dayanışma içinde olmazsak bu girdabın içinden kurtulamayız. Herkes kendisinin doktoru olmalı.

Bu kuralları da titiz bir şekilde uygulayan örnek insanlar bizler 65 yaş üstü vatandaşlarımızı buradan alkışlarımızı gönderiyorum. Herkes bizler gibi kurallara uysa inanıyorum ki bu kadar sıkıntı olmaz.

İnsanlarda ilk aylardaki korku da kalktı. Bana bir şey olmaz deyip günü geçirenler var.

Şu anda da salgının genişlemesi ile bir takım yasaklar geldi. Lokantalar kahvehaneler vs en çok etkilenen esnaflarımız oldu.

Yolda bizi görüp dertlenenler var bize destek yok dükkân kapandı diyen mağdur esnaflarımız var. Bizler de dilimiz döndüğünce teselli etmeye çalışıyoruz ama küçük esnafın itici güçleri olmayınca dertlenen dertlenene işte burada devletin de bu kesime el atması gerekir...

Mart Nisan aylarında devletten destek aldığı krediler var. Küçük esnafta aldı belki şimdi zor durumda nasıl geri ödenecek Allah yardımcıları olsun.

İşsizler ordusu yine artıyor. Allah kimseyi işsiz bırakmasın. Bu geçen süreçte insanlar birbirleriyle sarılmayı tokalaşmayı unuttuk adeta birbirimizden kaçar olduk. İnşallah bu günleri de hep birlikte sabırla dayanışmayla kurallara uyarak aşacağız. En önemlisi birbirimize sevgi saygı özveri göstererek bu illetten ancak böyle kurtulmaya çalışacağız

Sayın Valimiz Hüseyin Aksoy, babasını kaybetmiş kendisine başsağlığı diliyorum. Önceki Valimiz şimdi İzmir Valisi olan Sayın Yavuz Selim Köşger'e de geçmiş olsun dileklerimi gönderiyorum

Güzel günlere

Kalın sağlıcakla…