Hüsamettin Kaçar

Hüsamettin Kaçar

GEÇ BİLE KALDIN BAŞKAN

Topuklu Efe Çerçioğlu, en sonunda isyan etti. Koçarlı'da yapılacak olan arıtma tesisinin engellenmesi üzerine “HİZMETE ENGEL OLMAYIN” diyerek tepkisini gösterdi.

Özlem Başkan ilk kez bu kadar bir projenin tıkanması ve engellenmesiyle ilgili öfkesini dile getirdi.

Yerel medyadan okuduğum kadarıyla AKP vekili Mustafa Savaş'ı da halka şikâyet ederek, öfkesini dile getirdi. Özlem Başkanın ilk kez isim vererek açıkladığını gördük.

Biz de eş dost sohbetlerinde konuşuyoruz. Aydın'ın yatırımlarının engellendiğini biliyoruz. Ben de geçenlerde sayfamdan 2015'te verilen sözlerle ilgili gazete ilanını paylaşmıştım.

Dertlenen sadece başkan değil. Zamanın bir kurum müdürü ile sohbetimizde 'Abi, yaptırdığımız işlerin parasının ödenmesini engelleyen milletvekilleri var” diyerek tepki göstermişti.

Bu vekil de şimdi tarih sayfalarında yerini aldı. Gündemde bile yok diyelim. Konuştuğum müdür, Aydın'ın yatırımlarının engellendiğini söyledi.

Şimdi de Özlem Başkan söylüyor engellendiklerini.

Daha önceleri Topuklu Efe'nin bu konularla dertlenmediğini, kimseye sataşmadan hizmetini yaptığını görüyoruz. Ama bu kez Aydın için yapılan yatırımları engelleyenleri tek tek açıklayacağını söyledi. Ben de bir Aydın sevdalısı olarak diyorum ki, geç bile kaldın Başkan. Açıkla ki, herkes bilsin, görsün, yazsın.

Aydın'ın gündemi ile ilgili projeleri kendi biriminizde haber yaptırıp, gazetelere iletiyorsunuz. Eyvallah, hiçbir sözümüz yok.

Ama arada, ayda belli zamanlarda BŞB olarak tüm yerel medyayı birimleriyle birlikte topla anlat Başkan. Herkese verilecek cevap vardır elbette.

Bu Aydın bizim. Başka Aydın yok.

Biz de bu yazılarımızda önyargılı olmadığımızı belirtelim. Bizim gibi arkadaşlar, beklentisi olmayan, gezen – görenler olarak bizim de çorbada tuzumuz olursa ne mutlu bize.

Sadece kendi yerel medyanızı öne çıkarmayın. Düne kadar size karşı art niyetli olanlar bugün yanınızda olabilirler. Ama böyle yapmak da çok sakıncalı. Aman dikkat…

Sevgili Başkan, Özlem kardeşim;

BŞB olarak Buharkent'ten Didim'e kadar gazetecilerle fikir alışverişi yapılmadığını görüyoruz. Bir etkinlikte, ayaküstü işte bazı arkadaşlara açıklamalarla yetiniyorsunuz.

Bir kentin yerel medyası güçlü olursa o kenti yönetenler de güçlü olur. Yerel medya, kentin en büyük tanıtımıdır. İtici gücüdür. Özeleştiri yapmak istiyorum. Ama maalesef uzaksınız.

Benim bildiğim Topuklu Efemizin dediğim gibi her sorunun cevabını da tıkır tıkır vereceğini biliyorum. Toplayın Aydın medyasını, daire başkanlarınızı – ki, çoğunu bilmiyorum. Kaç tane olduğunu da – alın yanınıza. Herkes Aydın'la ilgili ne söylemek isterse söylesin.

Gazeteci arkadaşlarımız her zaman sahada. Gördüklerini, eksiklerini, Aydın için neler yapıldığı ve yapılmadığıyla ilgili konuları gündeme getirsinler. Basın, kentin itici gücüdür.

Mesela ben, uzun süredir sizi çarşıda pazarda, şöyle halkın içinde, sahada projelerin yanında göremiyorum.

Bu konuda Ekrem Başkan, Mansur Başkan ön planda. Medyaları ile birlikte yerel ve ulusal kanalları çok iyi kullanıyorlar.

Hiç kimseye önyargılı değiliz. Bizi de bilen bilir. Kendi haber biriminiz üzerinden haber göndermek iyi de orada BŞB olarak Aydın basını haberi yerinde koklamak, yaşamak ister.

Aydın basını ile yüz yüze gelmek çok önemsenmelidir.

Hizmete talip olanlar vakti dolup gittiklerinde güzel anılmalıdır.

Tüm engellemelere rağmen yine de Aydın'da güzel şeyler oluyor. Bir Aydın sevdalısı olarak belirtmek istiyorum.

Pandemi dönemini yaşadık, yaşıyoruz. BŞB olarak vatandaşa 7 / 24 hızır acil servisi gibi gidildi. Halkın yanında oldunuz. Bu konuda Efeler Belediyesi'ni de unutmayalım. Merkezde BŞB gibi müthiş çalıştılar. BŞB ve Efeler Belediyelerini bu konuda ortaya koydukları çalışmalardan dolayı kutluyorum.

Topuklu Efe olarak şu aşamada alternatifiniz yok Başkan. Ama unutmayalım, hiç kimse vazgeçilmez değildir. En büyük halktır. Halk varsa siz varsınız. Ama şu an ufukta sizin karşınızda kimsenin olmadığı da bir gerçek. Mesela bir vatandaş olarak ben size oy verdim. Hiç çekinmeden de belirtiyorum.

Böyle bir yazıyı yazmayı da kendime uygun buluyorum.

Bazıları sizinle uğraşıyor. Bu da size puan olarak geri dönüyor. Yerel medyayla safları sıklaştıralım. Uzaktan değil, yan yana, omuz omuza Aydın için yerel medyayla birlikte olalım.

Böyle toplantılarda çok çok güzel fikirler, projeler çıkacaktır diye umuyorum.

Bundan böyle sessiz kalmayın Başkan. Açıklayın engelleri koyanları. Vatandaş daha iyi öğrensin. Yerel medyada bazı arkadaşların direkt sizinle konuşamadıkları duyumunu da alıyoruz. Size illa birisi aracılığıyla ulaşılmamalıdır diye düşünüyorum. Bazı arkadaşlar daire başkanını geçemedikleri için size ulaşamadıklarını da belirttiler. Bunu da bir özeleştiri olarak yapalım. Son olarak geçenlerde bir gazeteci arkadaşımızla sohbet ederken Germencik'te Mursallı, Ömerbeyli, Turanlar'a hiç gelmediğinizi söylediler. Elçiye zeval olmaz. Biz de buradan yazalım dedik. Size yakın gazetecilerin size daha çabuk ulaştığını söyleyen arkadaşları-mızın da var olduğunu belirtelim.

Özlem Başkanım, böyle güzel projelerde sen bize bir ıslık çal. Biz seni duyarız. Nerede olursak olalım yanınızda oluruz.

MAKSAT AYDIN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR.

Güzel günlere…

Kalın sağlıcakla…