Hüsamettin Kaçar

Hüsamettin Kaçar

AYDIN’IN SULTANLARI CİMBOM ENGELİNİ AŞTI

Misli.com Sultanlar Liginin açılış maçında Aydın Büyükşehir Belediyespor - Galatasaray HDİ. Sigorta maçı ile start aldı.

Mimar Sinan Kapalı spor Salonu’nda seyircisiz oynanan maç, TRT Spor 2’de canlı yayınıyla izleyenlerin nefesini kesti. Baştan sona çekişmeli olarak geçen maçta Aydın Büyükşehir Belediyespor - Galatasaray HDİ. Sigorta’yı

3 – 2 yenerek sezona 2 puan ve galibiyetle başladı. Ligde iddalı olduğunu gösterdi.

Önümüzdeki maçlar için ilk 3 takım içinde olacağını gösterdi. Ligin ilk maçında grubun iddalı takımı Galatasaray HDİ. Sigorta’yı geriden gelip her setin içinde olmak kolay değildi.

Aydın Büyükşehir Belediyespor rakibine karşı korakor dişe diş müthiş oynadı. Her sette adeta rakibine nefes aldırmadı Sayıların açılmasına izin vermedi. Sezon boyunca bu oyununu sürdürürse Aydın’ın Sultanları ligin iddalı takımları arasında yer alır diye düşünüyorum.

Aydın Büyükşehir Belediyespor’da kaptan Meryem Boz her zaman ki gibi takımını sırtlayan oyuncuydu. Smaçlarda bazuka gibiydi, yeni transferler de takıma çok çok katkı yapmışlar. Bu maçta da herkes görevini en iyi şekilde yaptı.

İlk seti Galatasaray HDİ Sigorta 25 – 14 kazandı. 2. Sette Aydın’ın Sultanları rakibini nefesleri kesen sette 27 – 25 kazanarak skoru 1-1’e taşıdı. 3. Sette sarı kırmızılılar çekişmeli bir setin sonunda 28 – 26 aldığı skoru 2 – 1’ e taşıdı. 4.sette rakibin üstünlüğü elinden alarak Aydın’ın Sultanları bu seti 25 – 22 kazandı. Skor 2 – 2 oldu. Son sette adeta nefes kesti, sayılar bir gitti bir geldi, zorlu rakibini Aydın’ın Sultanları 3 – 2 yenerek sezona flaş bir galibiyetle başladı. Taraftarlarını ekran başında sevindirdi.

*******

Bugün oynanacak Vakıfbank maçına moralli çıkacaklar. Aydın Büyükşehir Belediyespor’u ve bu galibiyette emeği geçenleri kutluyorum fakat seyircisiz maçların hiç tadı tuzu yok. Seyirci statların barometresidir diyelim.

Güzel Günlere

Kalın Sağlıcakla