Hüsamettin Kaçar

Hüsamettin Kaçar

Yerel Medyada Aydın Sarı

Salgın nedeniyle futbola verilen aradan dolayı uzun süreden sonra ilk defa bu köşede sizlerle buluştuk.

Çok uzun yıllardır tanıyorum seni. Ama 2000'li yılların başında bu camiaya ben de fahri olarak girdim. O yıllarda stadyumda sen, ben, Yalçın Ata, Atilla Karpınar, Suat Deniz ve Enver Örün, hepimiz birlikte maçları takip ederdik. Aramızda olmayan arkadaşlarımızı rahmetle ve sevgiyle anıyorum.

Hemen hemen herkesin bu camiada nasıl çalıştığını, nasıl iş ahlakları ve iş disiplinleri olduğunu bilirim. Hatta biraz daha ileriye gideyim, hemen hemen herkese karne de verebilirim. Bizler bu camianın içinde beklentisi olmayan yaşlı gençleriz. Tabi ki bunlar benim gözlemlerim.

2016 yılında AGC yönetiminde kısa da olsa bulundum. 2019 yılından beri yine camianın içinde, AGC yönetimindeyim. Yerel Medyanın itici gücü Aydın Sarı, her zaman AGC içinde desteğini sürdürmüştür. Ne zaman bir etkinlik, bir proje olsa her zaman Hızır gibi yanımızda olur. Teşekkürler Aydın Sarı, iyi ki varsın!

Aydın Sarı'yı Atilla Karpınar ortaklığıyla daha iyi tanıdım. Her zaman demişimdir: Gazetecilik yapacak olanlar bu arkadaşlarımızın yanında işe başlamalı. Kimleri yetiştirmediler ki! Emrah'tan Umut'a, Şermin'den Türker'e, Ramazan'dan Sercan'a… Hedefi olanlar işe “Hedef”te başlamalı.

Aydın Sarı yerel medyanın dinamosunudur, mihenk taşıdır, gençlerin Aydın Abisidir. Yerel medyanın zor şartlarda olmasına rağmen işini hiç aksatmadan yapmaya çalıştı. İşinde ciddi, tuttuğunu koparan, sert ama bir o kadar da yufka yürekli bir arkadaşımızdır. Hiçbir zaman kalemini “vur-kır-parçala” olarak kullanmadı- ya da en azından ben görmedim.

Aydın Sarı tetikçilik yapmadı, zor şartlarda ayakta kalmaya çalıştı. Aydın'ın her metrekaresinde izleri vardır. Spordan siyasete Aydın için yapılacak güzel projeleri köşesine taşır. Hem öper hem ısırır, mizahi yönden yazdıklarını da okurlarına sunardı. Konunun muhataplarına hem uzak hem yakındı. O bir usta, O bir dost, O bir arkadaş! Gerektiğinde lokmasını bile paylaşır.

Aydın Sarı olmak, bilgi, donanım, ustalık, beceri ve yatağı yorganı gazeteye sermek ister.

Yerel Medyanın yaşadığı zorluklardan dolayı, kimseye eğilmeden bükülmeden ailenin bir parçası olan Hedef gazetesini satmak zorunda kaldı. Ama gemiyi hiç bırakmadı, gençlerin yanında oldu, onlara yol gösterdi. Yine köşe yazılarıyla Aydın Sarı, Aydınlı okurlarına seslenmeye devam etmişti. Şimdi de çalıştığı gazetesi onunla yollarını ayırdı. Bizler de bu işlerin içinde fahri olarak görev aldığımız için her zaman bizlere de desteği oldu. Ben de bu yüzden kendisi hakkında birşeyler yazmak istedim. Bundan sonra Aydın Sarı'yı, kendisine ait “Paragraf” adlı haber sitesinden takip etmeye devam edeceğiz. İşten ayrılmasıyla ilgili sosyal medyadaki yorumlar, ne kadar sevildiğini gösteriyor. Ben de bir dostu, bir arkadaşı ve bir abisi olarak, ona sağlıklı ve mutlu günler diliyorum. İyi ki varsın Aydın Sarı!

Aydın'da salgın ile ilgili karantina günlerinde, öncesi ve sonrasında yerel medyada canlı yayın yapan arkadaşlarımıza-Kıymet'ten Melek'e, Abdurrahman'dan Naci'ye, Kıvanç'tan Uğur'a, Cemil'den Arif'e- teşekkürlerimi iletiyorum. Yerel medyanın zor şartlarda olmasına rağmen kesintisiz olarak işlerini yapıyorlar. İyi ki varsınız arkadaşlar!

Efeler Belediyesinin yayınlarını da izliyorum. Bu zor süreçte, Fatih Başkan ve ekibini kutluyorum. Vekalet ile yürütülen basın biriminin başına, şahsi fikrim olarak Aydın Sarı'nın yakışacağını düşünüyorum. Bilgi ve altyapısı ile camianın sevilen ismi, abisidir. Efeler Belediyesi ile Aydın basını arasında köprü olur, ikili ilişkileri kuvvetlidir. Beni bilen bilir, böyle işlere pek karışmayı tercih etmem, sadece naçizane fikrimi belirtmek istedim.

Bu zorlu salgın sürecinde, karantina günlerinde Aydın'da hızır acil servis gibi, Aydın'ın her metrekaresinde olan Aydın BŞB Başkanı, topuklu efemiz, Özlem Çerçioğlu ve ekibine 65 yaş üstü bir Aydın sevdalısı olarak teşekkür ediyorum. 31 Mart'tan bu yana bulunduğum İzmir'den de gözlemlerim bu yöndedir.

Bu zorlu süreci de umarım hep beraber, dayanışma ve birlik, beraberlik içinde, kayıpsız atlatırız. Sosyal mesafe kurallarına uyalım, maskesiz çıkmayalım. Kurallara uymayanları nazik bir şekilde uyaralım.

Tüm dostlara ve arkadaşlara selamlar ve sevgiler.

Güzel günlere, kalın sağlıcakla…