Hüsamettin Kaçar

Hüsamettin Kaçar

YILDIZSPOR GÖZ KAMAŞTIRIYOR

Koronavirüs hastalığı nedeniyle ülkemizde önlem olarak maçların seyircisiz oynanmasının ardından sahada sadece futbolcuların seslerini duyduk.

“Sakin ol”, “Ayağa pas” kelimeleri maç boyunca yankılandı.

Maçların ertelenmesi en doğrusu olmalıydı. Taraftara yasak gelirken futbolcular, hakemler, gözlemciler, sağlık ekibi için niye önlem alınmaz? Bunları da düşünmek gerekir.

Bu maçı basın tribününde sadece 3 kişi takip ettik.

Seyircisiz futbol, tuzsuz yemeğe benziyor. Seyirci, futbolun barometresidir. Heyecanıdır, olmazsa olmazıdır.

Yıldızspor – Salihli Belediyespor maçında, Yıldızspor, gençlerden kurulu bir takımla mücadele etti. Gençleri izlerken mest olduk. Hepsinin maşallahı vardı.

1999, 2000, 2001, 2002, 2003 doğumlu gençler, takımlarını sırtladılar.

Kaçan goller, direklere takılan toplar, sarı kartlarıyla, temposuyla, heyecanıyla seyir zevki yüksek bir maç izledik.

Yıldızspor da makinanın dişleri gibi takır takır işledi. Takım olarak enerjisiyle göz kamaştıran bir futbol oynadı.

Kaleci Yunus’u çok beğendim. Yan toplarda, çıkışlarda hiç hata yapmadı. Kendine güveni çok yüksekti.

Orta sahanın 2 beyni, orkestra şefleri Mustafa ve Hüseyin takımlarında öne çıkan futbolcular olurken, Doğukan Emre Akbulut da galibiyette büyük rol oynadı.

Mehmet Hoca da saha içinde topla çok oynayan, şahsi oynayanlara da kulübeyi göstererek büyük tepki gösterdi. Mehmet Hoca’nın bu tepkisini de alkışlamak gerekir diye düşünüyorum.

İlk yarının son dakikalarında Emre Yıldırım’ın pasında, Doğukan sol çaprazdan nefis vurdu. Takımının soyunma odasına 1 – 0’lık galibiyetle gitmesini sağladı. İkinci yarıda da her iki takım, golü düşünerek açık futbol oynadılar. 3 gol yemesine rağmen Salihli Belediyespor, oyundan hiç düşmedi. Girdikleri pozisyon ve direkten dönen topları vardı.

Maçın son dakikalarında Yıldızspor, maçı iyice Salihli Belediyespor ceza alanına yıktı. 84’üncü dakikada Uğur’un pasında Hüseyin’in vuruşu ile skor 2 – 0 oldu. Hüseyin, güzel oyununu golle süsledi.

Golün hemen ardından, bu kez Mustafa’nın ara pasında Emre Akbulut, Kaleci Gökhan’ı da geçti. Skoru 3 – 0 yaptı. Bu galibiyetle 45 puanla, üçüncü sıraya çıktı mavi beyazlılar.

Son haftalarda aldığı başarılı sonuçlarla camiadan destek görmeden Aydın’ı başarıyla temsil eden Yıldızspor, yoluna tam gaz devam ediyor. Alınan bu galibiyette A’dan Z’ye emeği geçenleri kutluyorum. Daha önce yazdık, yine yazalım. Bu ligde fazla durmadan bir üst lige çıkılmalıdır diye düşünüyorum.

AYDIN’IN SULTANLARI

Aydın’ın Sultanları, Atlas Global Yeşilyurt deplasmanında 3 – 1’lik skorla rakibine yenildi. 29 puanla 7’nci sırada kaldı. Taraftarını üzdü. Son iki maçını kazanan Sultanlar, taraftarlarını sevindirmişlerdi.

Güzel günlere…

Kalın sağlıcakla…