Hüsamettin Kaçar

Hüsamettin Kaçar

YILDIZSPOR GENEL KURULU

Bu sezon Aydın Efeler’de bölgesel amatörde temsil edilecek olan Yıldızspor’un genel kurulu büyük bir katılımla gerçekleşti.

Başkan Kaya Özcan ve eşi Berna Hanım, yönetim kurulu, misafirlerini her zamanki gibi kapıda karşılayarak büyük bir nezaketle ağırladılar. Yıldızspor’un bu genel kurulunda bayan taraftar, bayan sporcular ve bayan hocalar da çoğunluktaydı. Bu genel kurulda yönetimde yer alan Yıldızspor’da yetişen Millî Takım’da da Aydın’ı temsil eden Ahmet İlhan Özek, eşiyle katılarak çok vefalı olduğunu gösterdi. Ben kendisini yeni tanıyorum. Konumuz futbol olunca sohbet imkanınız oldu. Çok sıcak, sevimli, mütevazı bir kardeşimiz olarak gördüm Ahmet İlhan’ı.

Yapılan genel kurulda Yıldızspor sevdalıları hep birlikte oradaydı. Sezon içinde Yıldızspor’un her zaman yanında olacaklarını gösterdiler.

Yıldızspor’un efsane başkanı Kenan Duman da unutulmadı. Başkan Kaya Özcan, Kenan Başkan’ın fotoğrafını her zaman her gecede özel bir köşeye koyarak içimizdesin Kenan Başkan mesajını veriyordu. İşte vefa bu olsa gerek.

ASKF’nin çalışkan, başarılı, mütevazı başkanı olan Hasip Arıkan divan başkanlığını yaptığı bu genel kurulda Aydın futbolunu ve Yıldızspor’u çok iyi tanıyan Hasip Başkan, Yıldızspor’un başarılarının tarihçesini anlattı adeta. Konuşmacılar ise Kaya Özcan’dan Hulusi Akşit’e, Semra Şener’den Ahmet İlhan Özek’e, Yalçın Pekgüzel’e Reşat Kartal’a, Hakan Ülken’den Mehmet Kıvanç ile Ahmet Rıza Acar, Yıldızspor ile ilgili duygu ve düşüncelerini anlattılar. Bu 23 kişilik yönetim içinde çoğu arkadaşlarımızın futbolun içinde olması da ayrı bir güzellik olsa gerek. 23 kişilik yönetimde tek kadın olan AGC Başkanı Semra Şener’in de olması Yıldızspor’un basın yönünden en büyük itici gücü olacaktır.

Bu genel kurulda yönetimin kenti yönetenleri davet etmemesi de onların eksikliğiydi. Zira Yıldızspor’u ben her zaman siyaset üstü bir kulüp olarak görüyorum. Kaya Özcan yönetiminin Aydın’da valisinden odalarına, sivil toplum kuruluşlarından kaymakamına ve hatta Ankara’ya giderek siyasetçileri ziyaret etmesini de kutluyorum. Böylesine ince, hassas bir düşünceyi hayata geçirdiler. Öğrendiğim kadarıyla Aydın BŞB Başkanı ile Efeler Belediye Başkanını da ziyaret taleplerini iletmelerine rağmen dönen olmamış. Her kim başkan olursa olsun ziyaretler, şahıslara değil, makamlaradır. Şahıslar gelip geçer. Makamlar ebedidir. Hiçbir belediye başkanı hiçbir kulübe hiçbir sivil toplum kuruluşuna ‘bana ne’ diyemez. O makamlarda spor kulüplerinin, sivil toplum kuruluşlarının da hakkı olduğunu unutmayalım. Makamlar geçicidir, ziyaretler bakidir. Bir fincan kahvenin 40 yıl hatrı vardır.

Gerek Özlem Başkan gerekse Fatih Başkan, yazdıklarımı da unutmasın. Bu işlerde darılmaca gücenmece yok. Birileri başkanları bu konuda yönlendiriyorlarsa yanlış yapıyorlar. Şimdi belki de bu yazdıklarımızdan tepki alacağız. Hiç önemli değil. Kendime göre doğrularım neyse altını çizer yine yazarım. Çünkü ben dostum. Aydın’ın her metrekaresinde sizlerden fazla geziyorum. Dost acı söyler. Kimsenin vazgeçilmez olmadığını da unutmayalım. Her konunun takipçisi olacağız. Konular biriktikçe de toptan yazmayı düşünüyorum.

Yıldızspor yönetimine giren arkadaşlar, işlerini güçlerini bırakarak bu işe zaman ayırmak kolay değil. Hepsini kutluyorum. Hayırlı uğurlu olsun. Efeler’de kentimizi en güzel şekilde temsil edeceklerine inanıyorum.

Aydın olarak hep destek tam destek diyorum. Yeni sezonda Aydın’ın dinamiklerinin de, sessiz kent Aydın’ın da Yıldızspor’un yanında olması gerektiğini düşünüyorum.

Güzel günlere, kalın sağlıcakla…