Semih Başkar

Semih Başkar

“Afet Bölgesi İlan edin”

Aydın ve ilçelerinde son bir kaç gündür etkili olan yağış esnafı, mahalleliyi ve çiftçiyi büyük zararlara uğrattı. Öncelikle yağışta zarar gören başta çiftçilerimiz olmak üzere bütün vatandaşlarımıza geçmiş olsun diliyorum.

***

Tabiki bu yağışlar sadece Aydın’da değil tüm Türkiye’nin değişik bölgelerinde de yaşanmış oralarda da sel ve taşkınlar yaşanmış. Bu konuda da Aydın Milletvekillerimiz ve bazı siyasi teşkilat başkanlarımız konuyla ilgili açıklamalar yapmış, Aydın’ın Afet Bölgesi İlan edilmesi için gerekli çalışmaları yapmıştır. Bu konuda duyarlı olan ellerini taşın altına koyanlardan Allah razı olsun.

***

Ama bu konunun sadece birer açıklamadan ibaret olmasını istemiyoruz. Aydın, Nazilli Afet Bölgesi olsun demekle yetinilmemeli. Burada tüm siyasi kurumları, yetkilileri göreve çağırıyorum.

***

Gelelim bir diğer konuya; Aydın Büyükşehir Belediyesi görevini iyi yapsaydı taşkınlar yaşanmazdı gibi söylemler gerçekten sizlere yakışmıyor. Sırf CHP’li diye İyi Partili diye çamur atmanız gerçekten hiç hoş değil. Özellikle sosyal medyada klavye delikanlıları bırakın bu işleri.

***

Bu kadar cahillik niye. Zaten bu konuda Meteoroloji Genel Müdürlüğünün vatandaşlarımızı tedbirli olmaları noktasında gerekli uyarıları yapmıştı. Aydın Büyükşehir Belediyesi olsun, Nazilli Belediyesi ekipleri olsun zarar gören bölgelerde yoğun bir çalışma gerçekleştirmiş. Sadece burada değil aynı şekilde ilçe belediyeleri de üzerlerine düşen görevi yapmış. Ancak yağmurun şiddeti ve rüzgarın saatte 80 kilometre üstüne çıkması işleri daha da zarara sokmuştur. Bu bir sorumsuzluk değil bunun adı doğal Afet’tir arkadaşlar. Burada bu durumda kimse zaten bir şey yapamazdı.

***

İşte bu yüzde Aydın’ın Afet Bölgesi İlan edilmesi ve yağmur ve fırtınada zarar gören vatandaşlarımızın yaralarının sarılmasını istiyoruz. Zararlarının giderilmesini istiyoruz.

KALIN SAĞLICAKLA…